Skocz do zawartości

[korba] FSA Carbon Pro - jaki suport


Slayer666

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zastosuje krótszy to będzie obcierać największa tarcza o tylne widełki (rama crossowa) jak w korbie ultegra  FC 6800 Ulterga którą też kupiłem i musze teraz oddać. Gość z rowerowego mnie w błąd wprowadził bo powiedział że nie będzie obcierać bo już tak robił tzn. montował korbe szosową do crossa, tylko że tamte crossy miały ramy alu i węższe widełki, a u mnie są szersze i zonk ;/ Ale mniejsza o to.

 

Ok zmieni się linia łańcucha, ale da się to wyregulować żeby jakoś to chodziło?

 

I czego nie pisze ani na aukcji korby ani suportu jaka to wersja octalinka V1 czy V2? Skąd mam to wiedzieć.

 

Ciekawe że korba FSA ma octalink przecież to patent shimano. Może dlatego że shimano już go nie stosuje to go zaczął udostęponiać innym? Myślałem że to ta sama korba co tu:

http://www.redsport.pl/product-pol-29664-Korba-FSA-Carbon-Pro-50x34-175mm-ISIS-axle-szosa.html

 

A jednak nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana lini lańcucha będzie powodowała większe przekosy łańcucha,czyli większe zużycie napedu.Może też sie okazać,że nie da się wyregulować przerzutki przedniej-zabraknie jej wychyłu w kierunku dużego blatu.Jeśli nie pisał,to trzeba się było zapytać :laugh: W papierach w pudelku z korbą powinna być instrukcja jaki suport oraz jaka długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym gdyby sprzedający nie miał urlopu. No nic trzeba będzie sprawdzić w praktyce czy da się zmontować do kupy.

 

Swoją drogą ciekawe że istnieje wkład suportu szosowy 105 o wymiarach 68x118,5mm bo w takim razie musi pasować do jakiejś korby. Ciekawe do jakiej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roweru Author Avion 2010. Po wymianie napędu z oryginalnego roweru zostanie tylko rama i zacisk sztycy heh.

 

Ok jeśli na suporcie z dłuższą osią nie będzie hulać to można wymienić tarczę 50 z na 48 z ? Rozstaw śrub jest BCD 110? Bo są tarcze 48 z na 110 BCD. Po takiej wymianie można by dać krótszy suport bo będzie się dało korbę dać bliżej ramy. Musiałbym tylko przeboleć braku 50 z ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...