Skocz do zawartości

[korba] XT FC-M 770 czy XT FC-M 760


Bajkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zmiany korby. Obecnie mam 42 zębną 3 rzędową korbę Shimano STX RC w dość dobrym stanie (udało mi się jakiś czas temu kupić nową). Jednak zmieniam napęd na 9 rzędowa kasetę XT, obecnie mam 8 rzędowego XT i prawdopodobnie korba STX (nie mam pewności) będzie miał problemy z węższym łańcuchem HG93.

Mam zagwozdkę co do wyboru. Jeśli okazałoby się, że STX podoła z 9 rzędowym łańcuchem to jeszcze bym nie zmieniał.

 

Chciałbym korbę z 44 zębami na dużym blacie, jednak nie orientuję się jakie są praktyczne, użytkowe różnice między FC-M 770 czy XT FC-M 760. Trudność też polega na znalezieniu korby z ramionami 170mm, większość ofert to 175mm.

Jedyne co mi się gdzieś obiło o oczy to informacja, że do FC-M 770 jest trudniej dopasować tańsze blaty.

Mam też zagwozdkę odnośnie linii łańcucha. Rama jaką mam to Marin Bear Valley cro-mo z 95 roku z odświeżonym osprzetem, głównie XT, klasyk, czy nie będzie problemu z jedną ze wspomnianych korb? Mufa 68mm.

 

I jeszcze jednak kwestia, za ile mniej więcej opłaca się zakupić używaną korbę z powyższych modeli w dobrym stanie wizualnym i technicznym no i oczywiście którą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 760 jest brzydsza, ramiona sprawiają wrażenie opasłych.

Jeśli chodzi o same walory estetyczne to najbardziej podoba mi się korba XTR M970.

 

Masz na myśli ustawienie przedniej przerzutki? Bo chyba tylko tutaj można coś wymanewrować ?:) tam jest wkład suportu na kwadrat więc żadne podkładki nie wchodzą w grę jeśli chodzi o linię łańcucha, nie wiem jak to będzie w tej kwestii wyglądać przy 9 rzędowej kasecie.

 

Mam obawy w kwestii  STX czy łańcuch nie będzie się klinował między blatami, czy nie są tam za duże odstępy, albo czy nie będzie stawał na blatach. Nie wiem jak wygląda grubość blatów w stosunku do 760/770, czy tylko rolę grają podkładki dystansowe ustalające odległość między blatami.

Jutro ma przyjść kaseta z łańcuchami więc zobaczymy. Chociaż wolałbym wiedzieć wcześniej żeby uniknąć niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i nie głupi pomysł.

A powiedz mi jak wygląda kompatybilność blatów i jakość tychże w przypadku SLX? Chodzi mi o to czy można mieszać i na przykład założyć blaty od korby XT, nawet po małych modyfikacjach, i czy blaty XT są jakieś twardsze, trwalsze czy jest to jednak to samo?

Czy różnice są tylko na poziomie wagi i estetyki korb, czy jeszcze może czymś innym się różnią. Z tego co znalazłem to wagowo różnica jest chyba na poziomie 40gr na niekorzyść SLX, co jest różnicą nieznaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są inni producenci blatów dobrej jakości, które byłyby kompatybilne z takim SLX?

Zdaje się blat stalowy jest w Deore, Ale poniżej SLX schodzić bym nie chciał bo Deore jest już dość ciężka.

 

XT faktycznie w przypadku SLX wagowo jest nieznacznie lżejsze ale cena w przeliczeniu na trwałość trochę absurdalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...