Skocz do zawartości

[3000-3500] Unibike xenon czy Kellys phanatic 90


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc na początku pozdrawiam Was.

 

Stoję przed dylematem ... jak wielu. Jestem w trakcie zakupu roweru typu cross. Po poczytaniu wielu tematów wybrałem dwa modele:

1. unibike xenon 2016 - cena 3.300 zł

2. kellys phanatic 90 2016 - cena ok. 3.250 zł

oba rowery ze sklepów stacjonarnych.

Rower ma służyć do jazdy typowo rekreacyjnej, trochę szosa, trochę ścieżki leśne. Wiem, że do takiego przeznaczenia można byłoby wybrać coś tańszego, ale kupuję rower na x lat, więc się szarpnąłem i postawiłem na taką półkę cenową (ostatnio jeździłem meridą MTB chyba ze 14 lat, więc czas na coś nowego). Z racji, że jestem niezbyt wysoki, rama musi być 17, więc romet orkan odpada, bo tam rama najmniejsza to 19.

Proszę o poradę, który z tym modeli wybrać, chyba, że coś jeszcze innego, ale preferuję sklepy stacjonarne, więc trochę jestem ograniczony, może być jeszcze coś z meridy, gianta, author, kross.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie stacjonarnym, nie mniej jednak dziś sprzedawca miał potwierdzić dostępność i cenę i nie zadzwonił. Więc albo zbyt niską cenę mi podał, albo brak dostępności.

A cena 3.300 na unibika xenon i to że będzie ze sklepu stacjonarnego, to dobra oferta?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepszy osprzęt ma Xenon, ale bardzo dużo osób zwracało uwagę, aby kupić amortyzator powietrzny. Nie wiem jaka jest równica, bo nigdy nie miałem roweru z amortyzatorem powietrznym.

W skrócie - lepsze wybieranie nierówności wszelakich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety często powtarzany mit n/t amortyzatorów powietrznych. Pracują one przyzwoicie pod pewnymi warunkami (m.in. dobrze ustawione ciśnienie, solidne np. teflonowe ślizgi, dobrze dobrana sprężyna negatywna, dobrze ustawione łumienie powrotu). Jednak są wysokiej klasy amortyzatory sprężynowe, które pod pewnymi względami nie mają sobie równych wśród powietrzniaków. W każym razie NRX D-RL-® Air jest najtańszym amortyzatorem powietrznym i nie ma co po nim zbyt wiele oczekiwać. Przewinęło się przez moje ręce kilka NRXów i min. przyzwoitości to E-RL-R Air.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafi22: Romet orkan 4.0 z 2015r. (być może gdzieś jeszcze dostępny) miał lepszą specyfikację, ten sam amortyzator i kosztował ostatnio 2500zl i była to moim zdaniem bardzo rozsądna cena. Odpowiedz sobie sam czy napis kellys jest wart te 900zl.

Strach się bać ile kosztowały kellys na NRX S albo paragonie gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sklepie stacjonarnym, nie mniej jednak dziś sprzedawca miał potwierdzić dostępność i cenę i nie zadzwonił. Więc albo zbyt niską cenę mi podał, albo brak dostępności.

A cena 3.300 na unibika xenon i to że będzie ze sklepu stacjonarnego, to dobra oferta?

Witaj w jakim sklepie miałeś taka cenę za unibika xenona?gdby gdzieś u mnie w pobliżu byłby w tej cenie brałbym bez zastanowienia :-D A tak kupiłem zethosa za 3000 i też wart swojej ceny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...