Skocz do zawartości

|+/-1000zł|MTB czy Cross?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rower byłby użytkowany szczególnie w mieście, ale od czasu do czasu też jakieś lasy, jakieś wycieczki, wypady ze znajomymi :)

Mam ok 190cm wzrostu, więc koła 27,5" czy 29"? A może jeszcze 26"

Ostatnio znalazłem okazję w carrefour Arkus Beryl 290 przeceniony z 899zł na 500zł. 

Niestety w żadnym już go nie ma. Miałem zamiar go kupić i wymienić przerzutki na jakieś lepsze.

Teraz jednak rozglądam się za czymś innym, lepszym.

Lepiej kupić MTB czy cross'a?

 
Znalazłem kilka ciekawych ofert.
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost nie terminuje wyboru rozmiaru koła, tylko ramy. Dla Ciebie pewnie 21"

W tych pieniądzach tylko używka na sztywnym widelcu. Powinno się udać upolować coś niezmęczonego.

To co wkleiłeś to są "rowery" najniższej jakości z pseudo uginaczami. Nic gorszego już chyba nie da się zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach tylko używka na sztywnym widelcu.

A ten przecież jest na sztywnym widelcu, ale osprzęt już nie ten

 

To co wkleiłeś to są "rowery" najniższej jakości z pseudo uginaczami. Nic gorszego już chyba nie da się zbudować.

Czyli ten Remiro też jest aż tak zły?

Szkoda, bo ma dobry osprzęt i nie jest na wolnobiegu.

A czemu uważasz, że to rowery z najgorszą jakością. Przecież większość osób właśnie takie doradza w tym przedziale cenowym.

 

Co do ramy, to masz rację. Nie wiem tylko jakie koła wybrać. 26" trochę mało, a z 28" to raczej cross.

 

MTB do miasta będzie aż taki zły, bo nad tym się zastanawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawanie tych rowerów z MTB w nazwie powinno być zakazane przez Konwencje Genewskie i ścigane przez Trybunał w Hadze.

To że w tym dziwnym kraju na komunie kupuje się "MTB" do miasta w markecie jeszcze o niczym nie świadczy.

Tym bardziej że Ty nie potrzebujesz MTB, a za tysiaka można wyrwać używanego crossa na kołach 28''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...