Skocz do zawartości

[Modernizacja] Stalowa rama, warto modernizować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam rower mający ok. 19 lat, jako drugi właściciel nie za bardzo go szanowałem. Wcześniej roweru używałem do jeżdżenia do znajomych oraz czasami do szkoły. Aktualnie zacząłem mocniej interesować się rowerami a zwłaszcza jakimiś dłuższymi przejażdżkami po lasach czy tez polnych drogach. Zastanawiałem się wcześniej nad kupnem nowego roweru ale jednak czymś niesamowitym było by stworzenie czegoś swojego. Jeśli chodzi o informację na temat roweru to rama właśnie jest stalowa i dosyć mocno zarysowana a widelec z przodu nawet nie posiada amortyzatorów, wszystkie zębatki są w słabym stanie podobnie przednie koło które jest scentrowane a opony na pewno są do wymiany. Po za tym hamulce są do wymiany a przynajmniej te "bloczki. Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się że większość jak nie wszystkie podzespoły są do wymiany. Pieniądze jakie mógłbym wstępnie przeznaczyć to ok. 1000 zł. Sam myślałem nad zmiana przerzutek na opcje 1x11 (albo coś w tym rodzaju), na dodaniu widelca z amortyzatorem, oraz nad przemalowaniem roweru ale to chciałbym zostawić na sam koniec ale też za nim się za to zabiorę należało by zadrapania z ramy w jakiś sposób usunąć. Co myślicie, warto jest zabierać się za ten rower? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i rady. Poniżej zamieszczam zdjęcia roweru.

post-199307-0-09527500-1469886317_thumb.jpg

post-199307-0-07310700-1469886326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej za 1000zł kup używany rower na aluminiowe ramie i po czasie możesz go modernizować na ten Twój szkoda czasu i pieniędzy. Też miałem stary rower ale aluminiowa rama i chciałem go sobie zrobić bo wydawało mi się, że jest wyjątkowy, ładny, itp. Po zakupie nowego okazało się, że byłem w błędzie;) Za 1tys. już używkę fajną kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dla sentymentu sobie ramę pomalować a części kupić używane aby wydać z 300zł max ale modernizacja za 1000zł się nie opłaca bo tu wszystko jest do wymiany. Do skrobania farby są środki, pryskasz i zdzierasz, do malowania kupujesz farbę w puszkach chyba samoutwardzalną. Na YT na kanale Szajbajk jest pokazane od a do z cały przebieg modernizacji ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nie warto, żeby chociaż ta rama była coś warta ale nie jest i nie ma w tym rowerze absolutnie nic co można by wykorzystać w przyszłość.

Wszystko zależy od tego jak często i w jakim terenie chcesz używać roweru, ja to ustalimy to wtedy się zastanów ile możesz wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego roweru, to tylko zacisk siodla jest do reużycia, może jeszcze po wyczyszczeniu obręcze i dętki. Reszta - złom. Koszt renowacji wyniósł by cię na najtańszych podzespołach pewnie z 500-700 pln, a efekt by był taki, że dalej nie byłbyś zadowolony z tego roweru.

Ja dokładnie tak zrobiłem 5 lat temu. Wydałem 700pln, aby wyremontować starego Granda City, tyle, że nie musiałem go malować, bo nawet do tej pory, po tym remoncie i 5 latach jazdy nie jest zbyt podrapany. Twoja rama, to pod tym względem dramat. Mój rower jest ciężki, naprawdę ciężki. Drugi raz bym takiego błędu nie zrobił.

 

Chcesz stworzyć od zera? Kup ramę alu na allegro pomalowaną. Ostatnio widziałem komplety ze sztywnym widelcem pod koło 28" za 250pln. Będzie to tania taniocha, ale w 1K się wyrobisz, biorąc osprzęt z grupy Tourney, czasami Altus/Alivio. Ale, to jest opcja, powiedziałbym na siłę. Jeśli nie masz specjalistycznego sprzętu (klucz do suportu, do wolnobiegu/kasety, wszelkie ampole i dobre klucze 15,13,10,8,9 zarówno płaskie, jak i nasadowe), to również na allegro znajdziesz rowery Lazaro po 1,2k z osprzętem alivio. Tych tańszych na Tourneyach, wg mnie nie opłaca się kupować.

Kup nowy rower i bedziesz zadowolony.

Edytowane przez borsooq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...