Skocz do zawartości

[stetry] prosty widelec a rama on one


popio

Rekomendowane odpowiedzi

widelec taki.

Jesteś pewny że ma on odpowiednią wysokość? Ta rama jest przystosowana do 120mm skoku.

Ja mam takie stery używam ich już ponad poł roku i zero problemów Wcześniej miałem Accenta i szybko padły...

 http://allegro.pl/octane-one-warp-1-tapered-44-56-am-enduro-freeride-i6362175869.html Te stery nie będą pasować.. Nie doczyatałem że rama jest pod zintegrowane...

Sprawdź tylko czy główka ma odpowiedni rozmiar 56mm na dole i 44mm na górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to oryginalny Parkwood ma stery zintegrowane IS42/IS52 (FSA Orbit C-40 No.42 ACB Tapered Headset (OEM Only) / Black / 9 mm)

 

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/fsa-orbit-c-40-acb-1-5-headset-no-42-acb-/rp-prod84328

 

Możesz takie FSA albo np. kupić Dartmood Blink. Chyba też podejdą.

 

http://dartmoor-bikes.com/hardware/headsets/blink

 

To co podał kolega wyżej nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki i takie zamówie . chyba ze ktos cos zaproponuje , to w poniedzialek polecą te accenty.


sluchajcie,,, a powiedzcie mi jaka jest różnica między sterami które zaproponowal gtb a sterami dartmoor blink proponowanymi przez ishi ego?

pomijając cene i wygląd? jedne pasują bardziej od drugich czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem FSA jakie on-one pakuje do gotowego Parkwooda (info jest na i www). Z tego wynika, że główka jest wyfrezowana pod stery zintegrowane (IS). Wkładasz do środka tylko same łożyska.

 

gtb chyba z rozpędu podał przykład łożysk półzintegrowanych z niskimi miskami (ZS). Nabijasz na główkę aluminiowe miski i dopiero do nich wkładasz łożyska. 

 

PS.

Podstawy podstaw do poczytania

 

http://www.parktool.com/blog/repair-help/standardized-headset-identification-system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja podałem FSA jakie on-one pakuje do gotowego Parkwooda (info jest na i www). Z tego wynika, że główka jest wyfrezowana pod stery zintegrowane (IS). Wkładasz do środka tylko same łożyska.

wszystko w porządku z tym że  w parkwoodzie w oryginale jest taperowany widelec i te stery FSA nie będą dobre do prostego widelca nietaperowanego(chyba ze ja to inaczej pojmuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie są taper - to oznacza tylko kompatybilność z rurą sterową 1,125-1,5" 

 

Ty ponieważ masz prostą 1.125" potrzebujesz sterów z dodatkową dolną bieżnią redukującą z 1,5".

 

Czy w jest taka w zestawie FSA nie mam pojęcia. Nawet jak nie ma to można to dokupić za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie :) nie zrujnuje chociaż budżetu :)

i jeszcze jedno czy blinki i accenty poza wygladem i cena sie roznia to czy w czyms innym sa inne ? hehe?

i czy beda pasowac do wyzej wymienionej ramy jak i jedne jak i drugie bo chce miec sto procent pewnosci przed zamowieniem:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor ma lepsze , lepiej uszczelnione łożyska  , Accent po jeździe w błocie łapie syf i dolne łożysko przez to szybko pada (spostrzeżenia na przykładzie sterów półzintegrowanych , ale zapewne jakość łożysk w zintegrowanych jest ta sama).

Jeżeli rama jest pod IS42/IS52 (a tak wynika ze specyfikacji) to Blink i HI-S02 będą pasować , skoro masz tą ramę to weź suwmiarkę i zmierz osadzenie i będziesz miał 100% pewności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52/42 nie chce być inaczej widelec prosty 28.6mm a na dole 30mm w miejscu osadzenia bieżni .

miedzy standardem IS41 a IS42 jest minimalna różnica w srednicy wewnetrznej główki ramy , cieżko mi to zmierzyć . skąd wiem czy potrzebuje IS41 czy IS42 ?

tylko to I już sie zamykam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...