Skocz do zawartości

[opinia] czy warto kupić - Specialized?


Fiorino

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o opinię czy warto zainwestować 2600zł w ten rower:

http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-specialized-shimano-ultegra-CID767-IDg1Bmt.html

 

Proszę tylko pominąć opinię, że w podobnej cenie można kupić Triban na 105. Akurat ta osoba przyjmie mój stary rower w rozliczeniu.

I jeszcze jedno pytanie: czy rama 58cm nie będzie za duża na 181cm wzrostu?

Dzięki, za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś porównuje speca do jakiegoś szajsu z decathlonu, to ...

 

Przechodząc do sedna, zapytaj o widelec czy full karbon/full alu?Jaka waga całego zestawu?

Ale ogólnie wygląda ciekawie i myślę, że to całkiem dobry wybór.Oczywiście, jeżeli jest w 100% sprawny tak jak opisuje sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto,
Ja za podobny model na Clarisach zapłaciłem 2800 zł (za nowy)
http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=18342
Co do wzrostu, ja mam 188 cm i ramę 58, według kalkulatorów jest ok jak na ramę slopingową ale dla mnie jest za mała - to raczej indywidualna cecha każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

sam jestem zainteresowany kupnem użwanej szosówki do 3000 i miałem przyjemność obejrzeć wspomniany egzemplarz z olx. 

 

I jak można się domyślić, nie kupiłem go ponieważ:

- mocno zmodyfikowany, tzn. z oryginalnego allez sport została chyba tylko rama i kierownica. 

- mocno poobijany, 

- widelec od środka wyatry od opony! na szczęście w miejscu, gdzie jeszcze jest aluminium a nie carbon, w każdym razie jednak, wytarcie było głębokie na jakiś milimetr!

- przednie koło wymienione na token, tylne oryginalny mavic, 

- 5. zębaka kasety wyraźnie wytarta. Łańcuch prawdopodobnie nie był zmieniany od dłuższego czasu, zatem po zakupie kaseta była by do wymiany. 

- prawa manetka (105), ostro wytarta, prawdopodobnie od poważnego wypadku.

 

Podsumowując, rower po przejściach. Uszkodzenia i wymienione przednie koło wskazuje moim zdaniem na ostry dzwon, a wytarty od wewnątrz widelec na jazdę z porządnie wygiętą obręczą. Jak dla mnie, rower brał udział w zawodach, podczas których kolarz zaliczył dzwon i kontynuował na upartego jazdę. Bo jak inaczej wytłumaczyć wytarcie widelca od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...