Skocz do zawartości

[rama] koła pod sztywną oś QR15 do ramy centerlock


michalANANAS

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyliłem ośke od kół bo w kołach pewnie będzie sztywna na 12QR a rama jest na pewno na szybkozamykacz nazywa się 9 gdzie wcchodzi ośka 5mm? I to chyba jest centerlock tak czy nie?

Np do konkretnej piasty np dt są takie adaptery 

http://www.bikeatelier.pl/kola-i-komponenty/akcesoria/redukcja-osi-piasty-tylnej-do-qr-dt-swiss

tylko to do konkretnej piasty i treba piastę rozbierać. 

 

Chcę kupić koła przyszłościowe na sztywną ośkę zestaw 2 koł bo widelec już do tej ramy dokupuję i będzie to najprędziej Reba 15x100 zcyli już sztywna oś żeby zestaw był przyszłościowy to tył powinien też być na ośkę sztywną pewnie 12? Tylko co z tym rozstawem do tej pory wszystkie mtb ramy miały rozstaw pod szybkozamykasz 135 szosy 130. Teraz pod sztywną ośkę widzę 142? ale są też 135 nie wiem co się dzieje. Proszę wytlumaczcie mi to troszeczkę.

Edytowane przez michalANANAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centerlock to system montażu tarczy hamulcowej
To coś o czym ty piszesz to szybkozamykacz/zacisk mimośrodowy

 

Niektóre piasty Dt swiss lub Novatec można przerobić na dowolny standard zmieniając końcówki. 

Do piast Shimano nigdy nie spotkałem się z gotowymi adapterami więc pozostaje tylko dorabianie. Ale musisz pamiętać że jeśli masz ramę pod 135 to najlepiej jak piasta też będzie miała 135 bo szerszą pewnie można by było jakoś zwęzić ale czy warto? 

Jeśli będziesz chciał dorobić to pisz do @@ACTIVIA on potrafi takie coś zrobić  :thumbsup:

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...