Skocz do zawartości

[korba i suport] jakie kupić do agreywnej i dynamicznej jazdy


rowerowyTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze!

 

Proszę o poradę dotyczącą wyboru korby, suportu i pedałów, gdyż w moim poprzednim rowerze były problemy z napędem. Dokładniej mówiąc to jeden z pedałów pękł, a korba się wygięła (stalowa). Nie pamiętam co to był za rower, natomiast był on z niższej półki.

 

Podczas jazdy na rowerze bardzo często pedałuję na stojąco, wkładając w to duży sił i wywierając duży nacisk na cały napęd. Generalnie mój styl jazdy polega na częstym przyśpieszaniu, generalnie na bardzo szybkiej i dynamicznej jeździe, często z górki i pod górkę,  co źle wpływa na rower.

 

Proszę o wskazówki w jaki sposób wybrać korbę, suport i pedały żeby wytrzymały jak najdłużej. Będę kupować cały rower w granicach 1000-1500 PLN, ale chciałbym wiedzieć na co mam zwracać uwagę jeżeli chodzi o napęd, dlatego skonstruuję kilka pytań:

 

1. Czy rodzaj suportu (kwadrat, wielowypust, system zintegrowany) wpływa na trwałość całego napędu?? Jeśli tak, to który z nich jest najtrwalszy?

2. Czy suport z łożyskami maszynowymi jest dobrym rozwiązaniem ?

3. Czy to prawda że korby aluminiowe nie są tak wytrzymałe jak stalowe?

 

Może macie jakieś dobre rady?

Na koniec powiem jeszcze że rower będę kupował używany lub nowy, ale na pewno nie przez internet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy rodzaj suportu (kwadrat, wielowypust, system zintegrowany) wpływa na trwałość całego napędu??

Raczej nie..

Jeśli tak, to który z nich jest najtrwalszy?

 Najtrwalszy jest suport kwadrat potem octalink/wielowpust najmniej wytrzymały jest suport do korby z zintegrowaną osią(szczególnie suporty Shimano..)

Jeśli chcesz żeby suport/korba były w miarę tanie to najlepszym wyborem będzie octalink. Kwadrat teraz występuje tylko w najgorszym osprzęcie..

 

2. Czy suport z łożyskami maszynowymi jest dobrym rozwiązaniem ?

Teraz ciężko o inny suport w rowerze..

 

 

3. Czy to prawda że korby aluminiowe nie są tak wytrzymałe jak stalowe?

 Nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport w rowerze za półtora kafla będzie "jakiś", nie masz na to wpływu. I będzie to kwadrat.

 

Ja jeżdżę bardzo podobnie, bardzo dynamiczne przyspieszam, ostre podjazdy w sprincie i moja rada to korba po prostu shimano. Jak będzie jakiś wynalazek typu suntour jakie się zdarzają w tańszych rowerach - może być z tego klops. A takie FC-M171 jakie mam obecnie przetrwało już u mnie dwa lata, około 9000km i nie wykazuje żadnego zużycia. Fakt, że używałem na tej korbie już 4 łańcuchów i dwóch kaset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...