Skocz do zawartości

[widelec] Wymiana amortyzatora na sztywny widelec


Biju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym trochę odchudzić rower żony przez wyrzucenie z crossa amora który jest ciężki, badziewny, i kompletnie niepotrzebny

 

Jest to Kross Evado 1.0 którego kupiłem głównie dla bazy a reszta już z niego wyleciała, teraz czas na amortyzator

 

Obecny amortyzator Suntour M3010 jest on dosyć wysoki i zastanawiam się jak zachowa się geometria roweru po tak drastycznej zmianie teraz mierząć wysokość goleni od osi do główki jest jakieś 46,5 cm widelec sztywny półkarbonowy który sobie upatrzyłem ma 40,5 cm dosyć znaczna różnica ?

 

Proszę o wasze opinie i sugesie co do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie za nisko. Od jakiegoś czasu można znaleźć widelce karbonowe czy stalowe w odpowiedniej wysokości.

Nie widzę sensu aż tak drastycznego obniżania przodu. suport pójdzie niżej, zmieni się mocno kąt główki, będzie całkiem inaczej się prowadził.

Tematów o widelcach sztywnych jest mnóstwo poszukaj na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

 

Tapatalk i wszystko jasne[emoji41]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecny amortyzator Suntour M3010 jest on dosyć wysoki i zastanawiam się jak zachowa się geometria roweru po tak drastycznej zmianie teraz mierząć wysokość goleni od osi do główki jest jakieś 46,5 cm widelec sztywny półkarbonowy który sobie upatrzyłem ma 40,5 cm dosyć znaczna różnica ?

0,5 cm jeszcze by się jakoś zgubiło 6 cm to już niestety przepaść,46-47 cm jeszcze by uszło tak myślę,nie pozostaje nic innego jak szukać.

 

Swoja drogą ten M3010 który jest tam zamontowany,waga 2220 g ... masakra,no i jego cena w sklepach 160 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem amortyzator na sztywny widelec, ale aluminiowy. Nie warto kupować carbona, jeszcze nie na fullu. Niepotrzebnie przepłacisz, a jakoś super różnicy z aluminium nie będzie. Podejrzewam, że masz hamulce vbrake. Pomyśl nad aluminiowym widelcem są w długościach 44cm i 47cm. Na przykład Force lub Mosso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 cm jeszcze by się jakoś zgubiło 6 cm to już niestety przepaść,46-47 cm jeszcze by uszło tak myślę,nie pozostaje nic innego jak szukać.

 

Swoja drogą ten M3010 który jest tam zamontowany,waga 2220 g ... masakra,no i jego cena w sklepach 160 zł ...

 

zgadza się masakra :) jak masa podzespołów w tego typu rowerach na szczęście pozostał tylko ten nieszczęsny uginacz

Ja wymieniłem amortyzator na sztywny widelec, ale aluminiowy. Nie warto kupować carbona, jeszcze nie na fullu. Niepotrzebnie przepłacisz, a jakoś super różnicy z aluminium nie będzie. Podejrzewam, że masz hamulce vbrake. Pomyśl nad aluminiowym widelcem są w długościach 44cm i 47cm. Na przykład Force lub Mosso. 

Nie uważam że carbon to to samo co aluminium - uwierz mi sam jeżdżę na szosie i mięczy tymi materiałami jest przepaść jeśli chodzi o tłumienie drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość sztywnych widelców oscyluje w granicach 40 cm wysokośći. Force ma 44,5 cm...

Zastanawiam się na ile zmieniłby się kąt główki ramy po wymianie np na 40 cm... Widelec taki ma znacznie mniejszy kat wyprzedzenia od fabrycznego amoro wiec suport tak zancznie by sie wg mnie nie obnizył pytanie jak zachow się kąt główki ramy.... trzeba by mierzyć najlepiej na żywca. Moze ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie uważam że carbon to to samo co aluminium - uwierz mi sam jeżdżę na szosie i mięczy tymi materiałami jest przepaść jeśli chodzi o tłumienie drgań

 

Weź pod uwagę szerokość opony/obręczy i ciśnienie, to ma ogrooomny wpływ na komfort.

 

pytanie jak zachow się kąt główki ramy

 

20mm to mniej więcej 1 stopień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odchudzić rower, to zrób to w miejscu, które ma sens. Kołą, dętki i opony.

 

Dając sztywniaka popsujesz geo roweru, a tej różnicy w wadze i tak nie da się poczuć.

 

Jeśli masz badziewny widelec, to kup wyższy model powietrznego. Będzie lżej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła dętki opony ... wg tego co piszesz tutaj odczuje róznice a na widelcu który waży 2,5 kg nie.... ciekawe....

 

Akurat to co wymieniłeś jest już po upgrade - porządne lekkie markowe komponenty.... Do niczego nie pasuje natomiast ciężki amortyzator który w przypadku rekreacyjnej jazdy jest do niczego nie potrzebny. uważam poza tym że widelec doda mu lekkości również optycznie...


Weź pod uwagę szerokość opony/obręczy i ciśnienie, to ma ogrooomny wpływ na komfort.

 

 

20mm to mniej więcej 1 stopień. 

Dzięki za rzeczową informację. Myślę że również wyprzedzenie też wpływa na finalny kąt ... dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...