Skocz do zawartości

[mostek, kierownica] jaka długość mostka


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

przyszedł czas na kokpit...

 

gabaryty - 194 cm, rama 20,5" cr-mo, jeżdżę XC

 

jeżeli chodzi o kierownicę, to chyba wezmę prostą 710mm - drobny raczej nie jestem, natomiast nie mam pojęcia jak mam dobrać długość mostka. gdzieś czytałem, że im szersza kierownica tym krótszy mostek... tylko jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać pod siebie indywidualnie, ale według mnie przy takiej kierownicy 80mm to max. Ja mam u siebie prostą 680 i mostek 80 lub 60, nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo indywidualna sprawa w zależności od geo ramy, wysokości siodła, szerokości kierownicy dochodzą jeszcze oczywiściie bioparametry samego bikera - przede wszystkim długość tuowia i ramion. Poszukaj na YT jak poprawnie ustawić rower (bike-fitting) to będziesz wiedział na co zwrócić uwagę dobierając mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie z tym doborem indywidualnym to trochę kicha... mam kupić parę mostków i sprawdzić w praktyce, który najlepiej leży? trochę mało efektywna metoda.

 

chyba wezmę po prostu 80tke i trochę pojeżdżę. To powinien być dobry kompromis w moim przypadku.

 

http://www.bikecenter.pl/p22033,ritchey-wcs-trail-bb-black-0-mostek-80mm.html

 

co myślicie o tym?

 

jeszcze pytanko - warto się zastanawiać nad giętą kierownicą? jakie to ma zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasami dopasowanie kosztuje. Ja w szczytowym momencie miałem 5 kierownic u siebie, kupowałem jakieś tanie żeby pojeździć i zobaczyć. Jak się na którąś zdecydowałem to kupiłem wtedy droższy lekki model o identycznych parametrach.

 

Przy szerokiej kierownicy raczej wypada mieć krótki mostek z prostego powodu: długi mostek + szeroka kierownica spowoduje że będziesz się czuł jakbyś kręcił kołem sterowym na statku a nie kierownicą w rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej odnieść się do tego co się ma. mam kierownicę wygiętą w rogi, szerokość około 54 cm. Mostek monstrualny - 13 cm. Szerokość ramion - 50cm.

 

Rower się prowadzi trochę mułowato muszę przyznać. Wniosek - szersza kierownica i krótszy mostek, zatem 710 + 80 mm wydaje się rozsądnym układem na początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisz z jakiego do jakiego osprzętu (wymiary/kąty) się przesiadłeś?

Sam właśnie szukam rozwiązania idealnego. Mam kierownicę 720 i mostem ok. -5 st 80 mm ale czuję, że powinien być dłuższy lub z większym kątem na minus. Wydaje mi się, że moja pozycja jest zbyt wyprostowana, choć mam 186 cm i 21" ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...