Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Regulacja - za mały zakres.


Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie korby (kwadrat; wkład suportu został) mam problem z regulacją przedniej przerzutki - przy maksymalnie odkręconej śrubie H łańcuch nie chce wskakiwać na największą zębatkę. Trochę naciągam linkę przy manetce, trochę podziała i znowu to samo - prawdopodobnie dlatego, że rozciąga się linka bo żeby dojść do maksymalnego wychylenia wózka przerzutki to jednak musze cisnąć na manetce. Moim zdaniem po prostu zębatki są teraz dalej od ramy i przerzutka przy maksymalnym naciągnięciu linki tam nie sięga. I teraz pytanie co z tym zrobić? Wydaje się, że rozwiązania są dwa: przybliżyć korbę do ramy lub odsunąć przerzutkę od ramy. Tylko jak się zabrać do jednego lub drugiego i jeśli da się zrobić jedno i drugie to którą opcję wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem po prostu zębatki są teraz dalej od ramy i przerzutka przy maksymalnym naciągnięciu linki tam nie sięga. I teraz pytanie co z tym zrobić?

Wymienić suport na dedykowaną długość do Twojego modelu korby.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby masz na pewno odpowiednio dokręcone? Ja wymieniałem praktycznie cały napęd i po półgodzinnej regulacji kiedy wszystko już grało i biegi poprawnie wskakiwały, przypomniałem sobie, że dobrze byłoby "podociągać" wszystkie śruby dłuższym kluczem i po tej operacji blaty korby dosunęły się jeszcze kawałek do ramy i cała regulacja od nowa [emoji1]

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem tu: https://www.######.pl/product-pol-42304-Mechanizm-korb-Suntour-XR-178.html i tu: http://www.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/Alivio-Acera/SI_0094A/SI-0094A-001-POL_v1_m56577569830677434.pdf Zresztą skoro chcę przysunąć korbę do ramy (żeby do największej zębatki przerzutka sięgała) to muszę skrócić suport. Czy coś mi się pomerdało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto powiedział , że 113? Na aukcjach i w sklepach masz napisane , że 123.

Źle sobie przeczytałem podlinkowany wcześniej dokument Shimano (myślałem, że tę tabelkę trzeba czytać kolumnami). Dzięki za pomoc.

 

No i okazuje się, że wcześniej to pewnie nie był XR178 tylko jakiś Cyclone 48/38/28 (bo to Transatlantic z 2014 roku) o długości osi której nie jestem w stanie znaleźć w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...