Skocz do zawartości

[rower] potrzebuję szybkiej porady


xkedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądając ogłoszenia napotkałem fajny rower za 340zł, jest to niedokończony projekt. Osprzętowo prezentuje się ciekawie. Tył deore xt 9s, przód deore, manetki deore, kaseta deore xt 9s, hamulec tylny brak, przód jakiś szit, widelec zoom do wymiany, koła 26cali tylne na mechanikach, nowe opony. Co o tym sądzicie? Rama alu 21cali, jak podemnie.409396725_4_1000x700_rower-mtb-z-porzadn409396725_1_1000x700_rower-mtb-z-porzadn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, uwielbiam "niedokończone projekty", ktoś sprzedaje trupa ( niezależnie czy rower czy samochód) i pięknie pisze o projekcie  :sick:

 

Może i 340, to nie dużo, pytanie czy warto się pakować. No bo co z niego zostawisz? Przerzutki, manetki i jedno koło? Według mnie szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się czy co?

Zależy do czego ma się nadawać...

Na szrot czy do jazdy?

Wiesz że w ten rower musisz włożyć z trzy razy więcej niż teraz zapłacisz za niego?

Amortyzator 500-700.

Hamulce minimum 300zł.

 

W tym rowerze nie powinny być przypadkiem zamontowane koła 28''? :woot:   http://archiwum.allegro.pl/oferta/rower-28-aluminiowy-deore-2-hamulce-tarczowe-mtb-i5258629154.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kołami to nawet nie zwróciłem uwagi. Do ceny hamulców się zgodzę, ale widelca aż tak drogiego i dobrego nie potrzebuje. Wystarczy cos przekroju suntour xcr olejowy za ok. 250. Z czasem bym go ulepszal. Aktualnie jezdze na stalowym rozwalajacym sie szajsie z zoomem i jakos daje rade xd. W planach mialem jak dozbieram jakis rockrider 520 albo 540. Nie jestem wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dozbieraj i kup cos lepszego, tak jak pisalem wedlug mnie nie warto. Kupisz calosc a wymontujesz kilka czesci. Nie wiem co to za rama, ale wyglada na jakis szrot.

 

XCR z tlumieniem olejowym i regulacja tlumienia odbicia nie kupisz za 250 zl raczej, chyba ze uzywke ale raczej tez ciezko o taka wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci ten rower? Powiedzmy że w miarę OK, ale to tylko tyle co można powiedzieć ze zdjęć. Pewnie po zakupie okaże się ze napęd do wymiany itd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej... Nigdy nie wiadomo co się może stać...

 

Załatw lepsze zdjęcia napędu wtedy będzie można ocenić stan kasety i korby.

Ale te zdjęcia to do którego roweru? tego unibike czy za 340zł? Aktualnie jeżdżę na markeszrocie z 2009r (komunijny) i nie pękła rama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: cena 340 zł może i jest kusząca, pomyśl jednak jak bardzo właściciel "dbał" o rower skoro z kilometra widać że pseudo amor ma wywaloną uszczelkę i tonę piachu. Nie wierzę w te wszystkie pierdoły o projektach itd, jak się dba o rower to się dba, nawet jak był z najniższej półki.

 

Zakładam że jesteś w wieku w którym musisz uzbierać kasę bo nie pracujesz, tym bardziej kupiłbym coś w miarę pewnego, nawet sobie chyba nie zdajesz sprawy ile będzie kosztowało Cie pieniędzy i nerwów doprowadzenie jednego czy drugiego do porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracuję, lecz nie ukrywam, szukam ciekawych ofert bo na pieniądzach nie śpię. Już swojego markeszrota kiedyś ogarniałem, cały napęd. Nerwów i kasy trochę poszło a i tak koło pękło, przerzutka się zgięła ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost 182/183cm, długość nogi 91cm(lub źle mierzę). NIe ukrywam,  że zalezy mi na czasie i chcę wiedzieć czy opłaca się któryś z nich kupować. Tam fajny osprzęt ale widełki do wymiany i hamulce, a tutaj słabszy ale nadal dobry osprzęt ale v-brake i brzydszy i droższy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ten za 340 zł, według mnie będzie jeździł jak kasztan.

 

Dłuuuugi mostek, gięta kierownica, ogólnie jakaś ta rama dziwna.

 

Ale ogólnie ujmując załóżmy że kupujesz ten rower, na dzień dobry:

 

- Amor, nawet najtańszy XCT którego nie polecam- 200 zł

- Hamulce- Najtańsze Hydrauliczne około 250 zł, mechaniki ze 150 zł

- Korba bo wygląda na niezły szmelc, najtańsza z 80 - 100 zł

- No i jak korba to i suport dla świętego spokoju- 40 zł

- Pewnie centrowanie kół- powiedzmy 40 zł za dwa

- Linki + Pancerze- 30 zł

- Niespodziewane wydatki- optymistycznie 50 zł

 

A więc ile mamy? Jakieś 600 zł w optymistycznym przypadku. 600 + 340 zł= 1000 zł

Nadal będziesz miał rower na jakiejś gównoramie, z siodełkiem dla babci, dwoma różnymi kołami i ogólnie wyglądającego jak to mówi klasyk "tak średnio bym powiedział"

 

A za tysiaka kupisz coś fajnego używanego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, korbę i suport mogę od siebie wyjąć (alivio fv m431 + shimano bb es 25), pancerze i linki z tego co się pytałem są nowe, koło tylne tak samo, siodełko to merida (ale nie wygląda o_O). Amor bym przezył, bo całe życie jeżdzę na zoom i bym jsc mógł tak pojeździć chwilę. Mechaniki to używane avidy bb5 zapewne? Patrząc na to co napisałem nadal się nie opłaca i lepiej szukać coś normalnego? Nadal czekam na zdjęcia od unibike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedz, co Cie tak przekonuje do tego roweru? Przerzutki są ok, manetki też, powiedzmy że to koło tylne też. Reszta to jest złom, naprawdę tego nie widzisz?

 

Aha, spójrz na górną część obręczy na tym "nowym" kole i sobie odpowiedz czy na pewno jest nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonuje mnie cena i to, że osprzęt jest cały deore xt razem z kasetą, lecz z drugiej strony ta rama i widelec ;/ Pytam się tak, ponieważ chcę się wszystkiego dowiedzieć.

 

 

Właśnie rozmawiałem z gościem od unibike. Jest to model sprzed kilku lat. Niedawno miał serwis i nie były konieczne wymiany w napędzie. Kobra albo suntour albo alivio. Widelec ma blokadę. Używany był tylko w mieście. Wagowo to około 13.5kg.


Sorry za podbicie. Z tego co sprawdziłem to ta przerzutka jest pod 9rzędów 11-34t, mam właśnie taką kasetę w fajnym stanie. Klamkomanetkę mam też pod 9s, stef65 czyli model wyższa niż jest tam zamontowana. Opłaca się? jakąś umowę w ogóle. spisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...