Skocz do zawartości
  • 0

Jaki rozmiar ramy Lazaro Senatore


Gość Paweł

Pytanie

Gość Paweł

Chcę kupić rower http://allegro.pl/2016-solidny-trek-senatore-v1-men-suntour-2xaltus-i6340069689.html Dojazdy głównie codzienne do pracy. Mam 183 cm, długość nogi 85 cm. 

Jaki rozmiar powinienem brać? Według tabelki http://lazaro-bike.pl/firma rozmiar 19' ale jednak na granicy. Trochę się boję, że będę musiał bardzo mocno wyciągnąć siodełko. Z drugiej strony rama 21' jest bardzo długa i jeśli będę chciał dać mostek na bardziej pionowo to może się okazać bardzo wysoko. 

Proszę właścicieli Lazaro senatore o podobnym wzroście o odpowiedź na jakiej ramię jeździcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim jeśli senatore to v2, względnie bliźniaczy spartacus premier 3.0

Niewiele drożej a znaczny skok w napędzie.

 

Przy ramie 19 będziesz miał większą możliwość dopasowania się, sztycy wystarczy.

 

Zależy ci na bardziej pochylonej pozycji czy bardziej wyprostowanej ? Jeśli to pierwsze to dlaczego trekking a nie cross ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Dzięki za odpowiedź.

Mój priorytet to pełna osłona łańcucha bo jeżdżę w ciuchach cywilnych do pracy. Rower dla mnie przede wszystkim ma funkcję użytkową. Od maja do listopada się nim poruszam po mieście, niezależnie od pogody. Dlatego trekking. Całe życie jeździłem w bardzo pochylonej sylwetce i już mam dość, więc teraz chcę jeździć bardziej wyprostowany.

Jeśli chodzi o model to być może szarpnę się na v2.

 

Pytam o rozmiar ramy, bo ma ona dosyć dziwną geometrię. Wolałbym 21', bo zawsze jeździłem na dużych rowerach z wysoką ramą, ale chciałbym poprosić o opinię kogoś kto ma ramę 21', czy jedzie się w pozycji wyprostowanej, czy też trzeba prostować mostek do pionu, żeby spokojnie dosięgnąć kierownicy. Może ktoś mógłby podać też rozstaw osi dla ramy 19' i 20'.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Przymierzyłem się w sklepie do krossów i na ramie 19 czułem się jak na rowerze dziecięcym. Zakupiłem Spartacusa premiera 3.0 w końcu. Jeżeli ktoś o wzroście 183 i przekroku 85 waha się przed zakupem ramy 21, to ja polecam. Jedzie się wygodnie. Mostek kierownicy na 45 stopni, sztycę siodła i tak trzeba wyciągnąć na 12-13 cm, nawet przy ramie 21.Mam wyprostowaną pozycję, ale jak trzeba to mogę stanąć na pedałach bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...