Skocz do zawartości

[ Korba i kaseta] Ocena stanu zużycia


Kamilos121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

By nie tworzyć nowego tematu również proszę o ocenę kasety. Przeskakujace biegi doprowadzają do szału:) pytanie czy to nieumiejętna regulacja przerzutki czy jednak kaseta? Lancuch teoretycznie ma odpowiednią dlugosc.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

post-172127-0-24126800-1469356614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To i ja skorzystam z tego tematu i proszę o ocenę stanu korby i kasety. Ostatnimi tygodniami coraz częściej dokuczały mi trzaski, stuki, zwłaszcza przy mocniejszym naciśnięciu na pedały lub zmianie przerzutek jadąc pod górkę. Poczytałem tu to i tamto na ten temat i w rezultacie nabyłem magiczny przyrząd do sprawdzania stanu łańcucha. Rezultat: 0,75% wpada całkowicie, 1% już prawie też. Więc nowy łańcuch jest już w planach. Tylko moje pytanie, czy to coś da przy obecnym stanie kasety i korby, czy jednak szykują się większe wydatki. Jak to oceniacie?

 

Napęd w całości ma przelatane jakieś max 10kkm. Wszystko razem było zakupione z rowerem. Eksploatuję rower praktycznie wszędzie, asfalt, szuter, lasy, góry, jedynie staram się unikać błota, ale nie zawsze to wyjdzie.

 

Dzięki za pomoc

 

PS. Najchętniej to bym wymienił kasetę na 9rz., ale to się wiąże z dalszymi kosztami i jest to już temat na inny wątek

 

Zdjęcia:

 


Kaseta_1.jpg Kaseta_2.jpg Korba_1.jpg Korba_2.jpg
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Napęd ma ok. 2000km (3 łańcuchy, zmiana co 400km) po suchym terenie, 60% asfalt.

 

Na korbie tylko trójka, bo reszta praktycznie nieużywana(brak techniki, odpuściłem przednie lżejsze przełożenia, co od tygodnia nadrabiam).

 

Jeżeli chodzi o kasetę, pod 9 rozumiem 13T ?

 

Przy okazji zmęczonej trójki na przodzie myślę o zmianie blatu na coś z większym kopem.

Ale to muszę się podedukować na forum w pierwszej kolejności.

 

--

 

PS. Norwegia piękny kraj, ale drugi raz w środku lipca w kurtce i z gorącą herbatą to niebałdzo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm ja tam w spodenkach do roboty jade, nawet jak lekko pada. Ze zmianą blatu, trzeba pomyśleć, bo przerzutka przednia zacznie protestować, chyba ze resztę będziesz używał sporadycznie. 

 

Staraj sie jeździć kadencyjnie. Deptanie po korbie niszczy napęd i kolana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...