Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie roweru] - Pytanie o zabezpieczenie typu u-lock


spy86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem świeżo po zakupie nowego roweru i teraz przyszedł czas na zakup jakiegoś solidnego zabezpieczenia. Zastanawiałem się albo na linka albo nad zabezpieczeniem typu  u-lock. Poczytałem trochę o tym i wydaje mi się że  u-lock będzie lepszym rozwiązaniem. Proszę Was o opinie jakie zabezpieczenie będzie lepsze. Poniżej zamieszczam kilka linków nad którymi się zastanawiam: 

 

 

Proszę Was o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o zabezpieczeniach typu segmentowego, zauważyłem że coraz więcej osób używa segmentów na mieście.

 

Na pewno są wygodniejsze w transporcie niż ulock no i mają lepsze możliwości do regulacji w zależności od tego gdzie chcemy rower przypiąć (segmenty ruchome na jakby hmm ?zawiasach?).

 

Nie wiem natomiast jak to jest z poziomem zabezpieczenia przez taki sprzęt. Czy ktoś się spotkał z jakimś testem czy coś?

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o prawdziwe doświadczenia użytkowników tych zabezpieczeń , filmy na yt mogą (choć nie muszą) być sponsorowane.

 

Czy komuś zdarzyło się np znaleźć naciete zabezpieczenie czy coś w tym rodzaju?

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o prawdziwe doświadczenia użytkowników tych zabezpieczeń , filmy na yt mogą (choć nie muszą) być sponsorowane.

 

Czy komuś zdarzyło się np znaleźć naciete zabezpieczenie czy coś w tym rodzaju?

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Z tego typu zabezpieczeniami jest tak, że odstraszają 99% złodziei. Jak trafisz na profesjonalistę z narzędziami i dużą ilością czasu to jest po herbacie.

Na koniec opowiastka. Na studiach byłem we Francji i kupiłem sobie rower. Kradli tam na potęgę więc kupiłem prostego u-locka za jakieś 50 zł. Zostawiałem ten rower wszędzie i nikt go nie ruszył. Jak wyjeżdżałem sprzedałem rower i zapięcie kumplowi. Ten rower sobie zostawił a u-locka odsprzedał komuś innemu.

Puenta? Parę dni później ukradli mu rower przypięty jakąś badziewną linką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem Kryptonite series 4. Zastanawia mnie tylko jaką długość wybrać. 29 cm czy 22 cm. Będę przypinał tylko jeden rower. Wiadomo, że dłuższy u-lock daje więcej możliwości przypięcia roweru, ale słyszałem też opinie, że jeśli u-lock jest krótszy, trudniej złodziejowi go m.in wyłamać. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem dłuższą wersję, właśnie ze względu na większe możliwości przypięcia roweru. Odpowiadając na Twoje pytanie - zerknij na ten test:

http://gizmodo.com/5922074/the-best-bike-lock

Żaden u-lock (nawet model New York) nie miał szans ze szlifierką kątową - i to taką, która kosztowała ledwie 40 $. Nie ma więc znaczenia czy wybierzesz krótszy czy dłuższy model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptonite Evolution 4 ma funkcję, której nie ma większość tańszej konkurencji, czyli zatrzaski na obu końcach szekli. Jak złodziej przetnie zwykłego ulocka to może bez problemu oderwać odciętą część szekli i szybko zdejmuje całe zapięcie z roweru. W Kryptonite Evolution 4 i New York oba końce szekli są blokowane zamkiem i nawet jak złodziej przetnie szeklę to musi się jeszcze szarpać z rozginaniem przeciętego pałąka, a jak rower był ciasno zapięty to bywa, że potrzebne jest jeszcze jedno cięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CentrumRowerowe.pl

 

 

ma funkcję, której nie ma większość tańszej konkurencji, czyli zatrzaski na obu końcach szekli.

 

abus ma podwójne ryglowanie a onguard czterokrotne i jest tańszy, z pojedynczym ryglem są np krytponite z końcówka  Bent Foot, nawet tania sekura ma podwójny rygiel

Z ostatnim zdaniem zgadzam się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...