Skocz do zawartości

[hamulce v-ki regulacja]


acon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie czy ja robię błąd czy to wina jakiś nie najlepszych klocków ?

Stary rower doprowadziłem trochę do stanu dla kobity i z hamulcami mam problem, mianowicie wyregulowałem a mimo to nie hamuje najlepiej, zwalnia obręcz ale nie tak by z piskiem można było zahamować, raczej poprostu na maksymalnym wciśnięciu klamki toczy się do przodu zwalniając, a nie blokując koło wydaje mi się, że potrafię wyregulować hamulce bo u siebie w rowerze robię to z powodzeniem. Mogą przyczyna być klocki niskiej jakości ? jeśli tak to jakie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregolowalem dobrze tak jak przy swoim w ktorym wszystko dobrze dziala. wcisniecie klamki do tzn. nacisniecie jej w miare mozliwosci z maksymalna sila. nie mylic z wcisnieciem takim by dotykala uchwytu kierownicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lipa w dalszym ciągu, przeczyściłem linki , do pancerzy dałem odrobinę oliwy do maszyn do szycia - całość prasuje bardzo lekko. Klocki dałem KLS , obręcz już przeczyściłem papierem wodnym 800, następnie 1200 umyłem ekstrakcyjna z pozostałego pyłu, wyregulowałem, oba jednocześnie dochodzą do obręczy, cała płaszczyzna, klamka w połowie swojego ruchu daje efekt na maxa zaciśniętych klocków a mimo to koła na maxa nie blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz ma olbrzymie znaczenie, bo nawet jak wydaje się że hamulec chodzi, to w środku na załamaniu może być np. zadzior lub korozja, które nie pozwalają na maksa dociągnąć cięgła. Zawsze wymienia się parę: cięgło i pancerz.

 

Umyłeś poza tym obręcz i klocki tłustą beną. Nie ma na to mocnych.

 

Rowki na obręczy nie mają nic do rzeczy, to tylko ostrzeżenie przed zgonem koła.

 

ed.

 

Klocki wyrównaj papierem i wyjmij wszelkie wbite syfy. Najlepiej je jednak wymienić na nówki za 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego rowki, a co innego wytarta obręcz z górami i dolinami. Jeżeli powierzchnia do tarcia klocka jest równa to będzie hamowało, chociaż obręcz może być wycieniowana maksymalnie i kończyć życie. Rowki są od niedawna, kiedyś obręcze ich nie miały.

 

@acon

Dobrą benę ekstrakcyjną nie jest obecnie łatwo nabyć. Nalej ją na papier lub szkło, poczekaj do odparowania, zobacz czy robi tłuste plamy. Jak coś zostaje to jest "prawie jak ekstrakcyjna". Nie ma to startu do acetonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A założyłeś klocki z wszystkimi pierścieniami? Może wszystkie redukcje masz po jednej stronie a sam klocek po drugiej - wtedy może dojść do sytuacji, że pomimo właściwej regulacji ramię hamulca już się bardziej nie dognie do obręczy. Tu masz poradnik jak wyregulować hamulce: http://bikeground.pl/porady/artykul/montaz-i-regulacja-hamulcow-v-brake/ Jeżeli to nie pomoże to podeślij fotę tego jak to masz poskładane oraz stan przez zaciśnięciem manetki i po  - będzie łatwiej się zorientować co jest nie tak. Teraz możemy jedynie sie domyślać i wróżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie teraz to sa tylko wrozby.  niedawno kupujac klocki wzbogacilem sie o nowa wiedze, ze nie sa to v-ki tylko centilever. Je sie jakos inaczej reguluje ? fotki podrzuce w niedlugim czasie, jak dam rade to za kilka minut


Udało mi sie stosunkowo szybko fotki zrobic


dodam ze klocek schodzi na obręczy w odległości od opony okolo 2mm , obie sprzeżyny są tak ustawione by równo się schodziły ramiona/klocki do obreczy

post-198916-0-06156700-1469445790_thumb.jpg

post-198916-0-68919900-1469445791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś dwie takie same fotki, ale nie widać na nich stanu obręczy i klamek hamulcowych jakie ma ten rower. Nadal polecam wymianę pancerzy na nowe, bo w cantileverach jest to jeszcze bardziej istotne niż w VB.

 

Moja opinia na temat hamulców canti niestety łamie regulamin forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie by się to zgrało , bo tak jak wspominalem jest to rower kobity , ona ma mala dlon wiec ta srobke jej dokrecilem ktora sporawia ze klamka gdy jest na maxa otwarta to nie osiaga wizualnie tej pozycji... czyli generalnie gdybym kupil vki to jest mozliwosc fizycznie to zamontowac i zeby chodzilo... cholera zeby nie bylo ze kupie i nadal nic z tego nie bedzie bo nad tymi obecnymi spedzilem juz kupe czasu na czyszczeniu regulacji i tak w kolo i niby jest lepiej ale ja nie jestem zadowolony


żeby na 100% to zagrało to musiał bym wymienić hamulec kompletny plus obrecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę się pod temat.

 

Otóż mam vki deore i wymieniałem klocki. Założyłem klocki authora 3c.

Zamontowałem ramiona w środkowych otworach piwotów ( chodzi mi o te trzy otwory, gdzie wchodzi mały bolec ) i ramiona nie odbijają.

Przełożyłem do skrajnego otworu i odbijają ale bardzo mocno i dużo siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki 

W przednim hamulcu tak nie mam, lekko dotykam klameczkę i hamulec hamuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...