Skocz do zawartości

[widelec] wymiana, tarcza, stery


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

noszę się z zamiarem wymiany widelca - powód? po pierwsze tarcza w przyszłości, po drugie ahead - mam klasyczny ster obecnie, po trzecie widlan który mam jest obdrapany jak jasna cholera i nie wygląda...

 

rower to poczciwy scott z ramą tange cro-mo. mówimy o widelcu sztywnym - nie lubię amortyzatorów. pytanka:

 

1. czy aluminiowy widelec ogarnie się ze stalową ramą? technicznie pewnie tak, ale czy to będzie dobrze jeździło?

2. wymiar - szerokość rury sterowej u mnie to standardowe 1 1/8, koła 26', rurę sterową się przycina, ale czy coś jeszcze jest na co trzeba zwrócić uwagę?

3. cos jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę?

 

kal800

i jeszcze pytanko:

 

jak wygląda kwestia steru - czy jak kupię dowolny ster w rozmiarze 1 1/8 bez taperowania, to będzie pasował do mojej główki, czy muszę brać pod uwagę jakieś imne rozmiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem, pół zintegrowane i zintegrowane stery wymagają specjalnej główki ramy? a ja muszę szukać klasycznych sterów ahead o średnicy 1 1/8'?

stery co mi wysłałeś są OK, dlaczego są opisane jako szosowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak widzisz że u góry i na dole ramy rura się poszerza to znak że są tam stery zintegrowane lub półzintegrowane. Te które Ci wysłałem to pierwsze które znalazłem pod twoją ramę, szosówka też będzie pasować ;). Dla porównania cenowego force niecałe 20zł i dartmoor :D. teraz widzę że jak ktoś nie ma pojęcia o sterach to ma marne szanse na kupienie prawidłowych :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/stery-rowerowe/a-head-1-1-8-cala-28-6-mm/p,stery-klasyczne-1-1-8-swiss-comp,352901.html

 

chyba te wezme. powinna być ok.

 

jeszcze pytanko - jak mam widelec uniwersalny (pod v i tarcze) i piaste przednią pod tarcze a obręcz pod vbrake, to będę mógł korzystac z vbrake a potem założyć tarczowe bez dalszych zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze widelec - czy długość ma znaczenie? rzecz jasna 26" będzie się różnił od 29" ale czy jest tak, że każdy widelec pod 26" będzie OK dla mnie jeżeli chodzi o długość? czy rozmiar ramy znaczenie tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grubsza obawiam się żeby nie zepsuć geometrii ramy - czy ten aspekt dotyczy tylko amortyzowanych widelców (stare rowery projektowane pod dużo niższy skok niż obecnie) czy na sztywniaku też można to i owo popsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się zastanawiam czy stery za 2stowki są Ci potrzebne?

Maszynowki Accenta za 6 dych trzy lata przelatały u mnie bez zaistnienia.

Możesz się pobawić mostkiem, dać na minus szerokość kiedy raczej nic nie zmieni.

Pojeździć musisz i wtedy zdecydujesz czy jest coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co... tak mam, często mi sie zdarza cos kupić nie do konca adekwatne do moich potrzeb, ale uwielbiam kupować dobrze wykonane rzeczy, a że kupiłem wszystko Ritcheya (kierownice, mostek, rogi, gripy), to i ster do kompletu wziąłem Ritcheya WCS ostatecznie.

 

Co do geometrii, się zobaczy, muszę zrobić te pareset km żeby się przekonać. I tak robię rewolucję totalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no nikt Ci nie zabroni tego, ja tam przekładam zdrowy rozsądek nad zachciankę i nie wypieprzam że tak się wyrażę bez sensu kasy na świecidełka a akurat wszystkie rury u mnie w rowerze prócz kiery są z niskiej półki, rozumiem jednak chęć posiadania:):)

Niech CI zatem dzielnie służy a jak naprawdę za wysoko będziesz miał to mostek na minus, odwróć go i wtedy sprawdź.

Gdzieś na allegro koleś sprzedawał widelce po 8 dych Point chyba, stalowy  sam chciałem do kony kupić ale był za mały coś w granicach 41 cm, do twojego scott-a mógłby podejść elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...