Skocz do zawartości

[cross 3500] cube cross a romet orkan


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup roweru crossowego i już praktycznie zdecydowałem się na model Cube Cross

http://cube.pl/rowery_2016/tour/cross/cube-cross-black-grey-flashred-2016/

 

jednak przeglądając to forum natrafiłem na takiego Rometa 5M

http://www.romet.pl/Rower,ORKAN_5_M,10,698,699,14455,2016.html

 

Przeglądając osprzęt wygląda to bardzo podobnie, przynajmniej po cenach danych komponentów, na dodatek Romet ma powietrzny amorek a cube sprężynowy i siodełko za 200zł a cube za 60.

W czym więc Cube jest lepszy? Skąd ta różnica w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka dni temu Orkana 5 2015 na Allegro za bodajże 2600. Miał dodatkowo hamulce shimano slx, błotniki i coś jeszcze. A w sklepach już tych rowerów chyba nie ma.

 

Czy w Orkanie z 2016 piasty to dużo niższa półka niż w modelu wcześniejszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak szczerze to powiem Ci, że ja w swoim crossie mam piasty JoyTech czy jakoś tak, przebiegu mają 3500km i śmiga się jak trzeba. To jest moja opinia z jazdy tylko moim rowerem. Może jakbym miał możliwość włożyć od kogoś koła do swojego to może bym odczył różnicę. Pod tym względem bym nie dyskwalifikował Orkana. Warto pamiętać, że ma on amor powietrzny w zanadrzu. Nie trafisz opcji idealnej...chociaż.. Radon Scart Light 9.0 dla mnie ideał...ale cena też ładna bo 999 euro...i na dodatek do dziś nie znam odpowiedzi czy można kupić go w Polsce czy sprzedaż wysyłkowa z Niemiec. 

 

Za Orkanem jeszcze dla mnie stoi plus w postacie, że prawdopodobnie będzie na niego fajna wyprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam będę polował na tegorocznego Orkana 5 w wyprzedaży. Przeglądając archiwum allegro, z początkiem grudnia można było wyrwać go za 2300. Zastanawiam się jednak, czy wszystko w nim będzie grało. Romet instaluje dobre podzespoły, jednak w wersji 2015 zapomniał o ich odpowiedniej integracji. Niemal każdy użytkownik '15stki miał problemy z hamulcami. Nie dziwie się, że za taką markę nikt o zdrowych zmysłach nie wyłoży 3 kafli. Stąd zaleganie w magazynach i mega wyprzedaże. Śledzę już rynek rowerowy ponad rok czasu i nikt nie obniża ceny produktu powyżej stawki vat. Prócz rowerów  Rometa właśnie.A obniżki są naprawdę szokujące.

Zastanawiałem się jeszcze nad Krossem Evado 6('15) i Giant Roam 1 ('16). Jeśli ktoś pomógłby mi porównać te 3 maszyny byłoby super. Czy jednak warto czekać na wielką wyprz Rometa, czy brać coś już z tych dwóch poprzednich. Evado i Gianta mógłbym mieć za jakieś 2700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkownik zeszłorocznego Orkana 5 podkreślał, że przy wzroście 175 (a więc i moim) rozmiar 19 był niemal na styk i chętnie przyjęliby kilka cm luzu w kroku. A ty piszesz, że 21 jest nawet za mały dla ciebie. Wymagasz bardziej pochylonej pozycji, to przesiądź się na szosę. 

Romet Orkan 5 już dostępny za 2800. Z ciekawości przejdę się do ich sklepu, ale wątpię by mieli tak drogi rower na stanie, zazwyczaj są one dostępne jedynie w katalogach.Szczególnie w małych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...