Skocz do zawartości

[naprawa] niedziałający licznik rowerowy sigma


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z licznikiem rowerowym sigma STS 1609 bezprzewodowy, załącza się lecz nie wskazuję km na godzinę i km pzrejechanych po prostu tylko się załącza czyli miga i wyświetla się zegar km/h lecz podczas jazdy nie mierzy ich. Prawdopodobnie ja tą usterkę spowodowałem bo chciałem poprawić zaczep na mostek liczniki i przykleiłem go na klej bo pianka już go nie trzymała, co zrobić? czy zdrapać klej i dokupić piankę żeby znowu mierzyło? Jaki błąd mogłem popełnić? czyżby klej nie przewodził fal, w mojej książeczce do licznika nie znalazłem informacji o takiej usterce!

 

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat bo mam sigmę 1609 przewodową i ostatnio przestała reagować. Bateria wymieniona,  licznik resetowany i dalej lipa :/ magnes prawie dotyka czujnika. Stawiam na podstawkę ale nie mam znajomego z sigmą co mógł bym sprawdzić sam licznik. Macie jakieś domowe sposoby żeby to ogarnąć? 

Machałem już samym magnesem przed czujnikiem ale też nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to masz zjechaną podstawkę od licznika i go przykleiłeś żeby nie odpadł ? Zdrap ten klej i spróbuj jak masz tą podstawkę na kierze co wkładasz w nią licznik naklej na nią kilka małych pasków izolacji w miejscu gdzie licznik wkręca się w podstawkę powinno go trochę usztywnić. Ja tak jeździłem przez jakiś czas i się trzymało.  


O jaką piankę do licznika Ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tu chodzi prawdopodobnie o ten klej bo chodziło o to że miałem przekrzywioną bazę na licznik aby ją wyprostować zdjąłem ją z mostka i na czarna piankę, chyba przewodzącą która była w zestawie z licznikiem dałem klej żeby się lepiej baza trzymała. Po tym jak dałem ten klej na tą piankę i dokleiłem na niego bazę licznik przestał mi robić pomiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli miała by przewodzić, to jak? Większość elementów roweru ma powłoki, czy to anoda + barwnik, czy farby, lakiery ;) Pianka jest tylko po to by licznik przykleić.

 

Sprawdź jak koledzy mówią magnes na kole, później możesz dla pewności sprawdzić baterię w czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Yyy... Ponieważ?

Yy... Jak zwykle się czepiasz :P

 

Gdzie bym czegoś nie pomylił tam jesteś Ty ...

Mnie Twoje gierki nie bawią i nie wiem jak Ty ale ja uważam , że nikt nie jest doskonały. Wszyscy jesteśmy ludźmi , mamy prawo się mylić i na błędach się uczyć. Daj lepiej spokój sobie i innym. Przejrzyj sobie stare posty innych. Każdy jakieś wpadki ma i co? Nikt z tego powodu ich nie jedzie , ale mam wrażenie , że Ty się jakoś specjalnie uczepiłeś.

 

Tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O ile podstawka ( a tego nie wiem ) nie ma wbudowanego odbiornika ( a raczej nie ma) i nie przesyła sygnału poprzez typowe piny jakie sa w licznikach, to miejsce położenia licznika, jak i sposób jego zamontowania sa dowolne. byle nie za daleko od nadajnika i nic po drodze co może odbić sygnał, np metalowa osłonaprzeciwdeszczowa :D

 

A baterię w obu zmieniałeś ? Miałem klienta co miał to samo, licznik przestał działać, a niby przed serwisem działał, sprawdzałem baterie była ok. Okazało się ze zwyczajnie nie było styku na baterii. No niby dioda migała ale nie działało. proponował bym to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...