Skocz do zawartości

[czyszczenie] benzyną


cubexc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu czyszczę swój łańcuch i kasetę benzyną. Chciałbym wiedzieć czy to nie powoduje skrócenia żywotności łańcucha i czy nie lepiej zainwestować w odtłuszczacze finish line ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna i uważaj żeby nic się nie dostało się tam gdzie nie powinno (łożyska piasty itp)

 

Łańcuch najlepiej zdjąć i do butelki z benzynką ekstrakcyjną

 

Potem oczywiście smarowanie sworzni.

 

Dlaczego nie może dostać się do łożyska piasty? Ja czyściłem benzyną ekstrakcyjną łożyska w piastach, ładnie wszystko doczyszczała, odparowuje w kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do łańcucha naftę świetlną. Czyści równie dobrze, a jednocześnie nie śmierdzi, wolniej odparowuje i po odstawieniu jeszcze lepiej się samooczyszcza. Jeśli do butelki z naftą doda się kilka kropel wody (3-8) to brud po opadnięciu na dno zbiera się w tej wodzie i nie miesza ponownie z naftą. Dzięki temu można uzyskać bardzo dużą czystość nafty nawet po wielu użyciach (np. szejkowaniach łańcucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeśli do butelki z naftą doda się kilka kropel wody (3-8) to brud po opadnięciu na dno zbiera się w tej wodzie i nie miesza ponownie z naftą.

You're fakin' genius :D muszę spróbować :D Choć moja metoda na odstawienie jest równie skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
"ropą" już nie - zostawia swój osad.

A dlaczego? to nie chodzi o to żeby zostawić łańcuch idealnie "czysty" na tyle żeby nie było na nim dosłownie nic, tylko o to żeby wypłukać brud typu piasek. mój wujek z powodzeniem stosuje ropę, trzeba tylko uważać żeby nią za bardzo nie chlapać bo to się może "źle" skończyć czasami. Plus ropy jest taki że dobrze wymywa brud z łańcucha, a przy okazji jest śliska więc także smaruje, potem do tego olej i wszystko śmiga, tylko niektórym się zapach nie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...