Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem do hamulców AVID Elixir 3 klocki RWD Sintered, jednak mam wątpliwości czy na pewno są one oryginalne. Na zdjęciach które widziałem są koloru złotego a te, które otrzymałem mają kolor czerwony.

 

Foto z miniatury w sklepie:

121419_1.jpg

 

A teraz jak wyglądają u mnie:

E0BW67Y.jpg

 

Dodatkowo na dolnym klocku widać, że drobny kawałek okładziny wygląda jakby zaraz miał odpaść. Zmierzyłem również ich całkowitą grubość i jedna para ma wymiar 4mm a druga 3,85mm. Para która jest cieńsza ma też nieco cieńszą tą metalową podstawę, więc myślę, że różnica w grubości samych okładzin jest znikoma lub nie ma jej wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Jako że trochę na nich już pojeździłem, to napiszę jak się mniej więcej sprawują. Jeżeli chodzi o dotarcie, to trochę im to zajęło, a to co jest napisane w instrukcji uważam za nieudany żart, chyba, że chodziło o jakieś dotarcie wstępne. Siła hamowania bardzo dobra, porównywalna lub nawet większa niż na oryginalnych okładzinach. Na początku pojawiało się dosyć nieprzyjemne piszczenie przy mocniejszym hamowaniu, jednak teraz już to nie występuje. Nie jeżdżę w deszczu, więc na ten temat ich pracy w takich warunkach się nie wypowiem. Nie wiem też jak się zachowują gdy są mocno rozgrzane. Generalnie jestem zadowolony, niewiadomą pozostaje ich wytrzymałość. Na oryginalnych klockach zrobiłem około 4k km i mam nadzieję, że te również tyle wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...