Skocz do zawartości

[1700zl] MTB czy taki istnieje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym prosić Was o rade co do kupna roweru. Czy istnieje teraz jeszcze rower na w miare dobrym osprzęcie ale bez wszechobecnych hamulców tarczowych hydraulicznych? Nawet mechanicznych tarczy nie potrzebuje...

Przeglądam, chodze po sklepach, szukam i zauważyłem że jeślu rower kosztuje już około 1700zł to ma hamulce tarczowe właśnie hydrauliczne.

Rower ma mi służyć do jazdy po lasku, parku, polach, wyjazd nad wode, do pracy, jakieś wycieczki. Chce prostoty i dlatego szukam czegoś z V-brake.

Tylko jak jest rower z V-brake to ma osprzęt Shimano Acera i kosztuje 900zł a jak znalazłem rower np Genesis Solution 2.5 czy 4.0 (koła 27.5) czy np Impact 4.0 (koła) który sprzętowo mi odpowiada, ma tylną przerzutkę Deore, przednią Acera , jako taki uginacz, z blokadą który mi w zupełności wystarczy, to ma wstawione hamulce tarczowe hydrauliczne.. zamiast tego wolałbym żeby kosztował rower 1500zł a miał np Deore z przodu i V-braki.

Czy znajďę taki rower? Czy takie coś musze poskładać sobie sam? :(

A powód dlaczego nie chcę takich hamulców? Są mi niepotrzebne. Kompletnie. Nie bede zjezdzal po korzeniach, kamieniach, na serpentynach, chce coś co jest proste, banalne w konserwacji i działa. A jak czytam ze komus cieknie, ze jakas uszczeleczka, jakis tloczek to nie dla mnie :)

Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi co bym mogl sobie kupic :) w skrócie - dobry osprzęt - bez tarczówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wśród rowerów cross a nie MTB. Prędzej dostaniesz coś na v-brake, chociaż tu już też dotarły tarcze.

Raz że góral na takie wycieczki jest zbędny, dwa że za 1700zł są tylko atrapy MTB uzbrojone w atrapy amortyzatorów i atrapy hamulców tarczowych - typowy klient-laik chce mieć to wszystko co w pełnoprawnych rowerach ale nie chce by to kosztowało, więc mamy to co mamy.

Kolejna rzecz, nie napalaj się za bardzo na pozostały osprzęt z górnej półki, bo to także nie jest rzecz konieczna do takiej jazdy i nie ten budżet.

A jak nie będzie nic ciekawego na v-brake, to pozostają mechaniczne tarczówki. W sumie pod kątem eksploatacji to niemal to samo, w razie czego prosto wymienić linkę, itp. I oferują chociaz jedną prawdziwą zaletę tarczówek - da się hamować przy mocno scentrowanym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie tak negatywnie nie nastawial, tarczowki sprawiaja mniej klopotow wedlug mnie.

 

ciii bo zaraz ktos napisze znow ze np m395 to sikaja przed wyjeciem z pudelka. :> a jedyne sluszne to slx a rower z hamulcami slx kosztuje pierdzilion.

 

Jak masz fobie przed hydraulikami, kup rower, zdejmij nowe hamulce, sprzedaj na alle, i kup sobie mechaniczne tarczowki. beda nawet mniej problematyczne niz vbrake, praktycnzie zero regulacji poza naciagiem linki. No i obrecz bedzie miala spokoj. Ale pewnie po pierwszyj probie na hydraulikach zostawisz je na rowerze, bo nawet takie m395 sa wedlug mnie superowe. Zrobilem na nich z 7kkm w temp od 30 plus do -10 i jakos nic im sie ine stało. Nowy w;lasciciel tez zadowolony tlucze dalej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam ze komus cieknie, ze jakas uszczeleczka, jakis tloczek to nie dla mnie

Tych, którym się nic nie dzieje jest dużo więcej, tylko oni o tym nie piszą :devil:

Ja bym do v-brake już nie wrócił,

jest przepaść w skuteczności hamowania w czasie deszczu,

na sucho też jest różnica,

a po za tym potwierdzam:

 

A ja bym sie tak negatywnie nie nastawial, tarczowki sprawiaja mniej klopotow wedlug mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hydrauliczne hamulce staniały-komplet w hurcie około 100 zł, dlatego montują je już do rowerów za około 900 zł. Przykład 29 calowego ;) ROWER GÓRSKI, MTB 29'' SHIMANO 21'' /OUTLET -45% (6236589628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Nie bój się tarczy to świetne rozwiązanie.

 

O cholera ale wynalazek :D Za 900zł to kupisz same hamulce hydrauliczne które będą działały (jak będziesz miał szczęście) :D A nie cały rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za 900zł to kupisz same hamulce hydrauliczne które będą działały (jak będziesz miał szczęście) :D A nie cały rower.

Zaczyna sie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...