Skocz do zawartości

[Aplikacja]na Androida informująca o zbliżających się burzach


sokar

Rekomendowane odpowiedzi

Poczyniłem ostatnio głównie dla własnych potrzeb, ale skoro już jest to pomyślałem że udostępnię publicznie aplikacje na Androida informującą o zbliżających się do nas burzach oraz ostrzeżeniach pogodowych wydanych dla lokalizacji, w której się znajdujemy. Perfidnie wkleję opis z Google Play:
 

 

"Aplikacja Ostrzeżenia pogodowe wyświetla mapy z aktualnie występującymi burzami nad Polską i innymi krajami europejskimi. Ponadto w aplikacji można sprawdzić mapę aktualnie wydanych dla Polski ostrzeżeń meteorologicznych informujących o dużych opadach, silnym wietrze, upale, mrozie, przewidywanym rejonie wystąpienia burz i trąb powietrznych.

Aplikacja informuje użytkownika o zbliżającej się do niego burzy i wydaniu ostrzeżenia pogodowego dla jego aktualnej lokalizacji ustalonej za pomocą systemu GPS, triangulacji GSM, triangulacji WiFi lub ręcznie poprzez ustawienie znacznika na mapie.

Aplikacja została zaprojektowana tak by zużywała jak najmniej energii baterii i pobierała jak najmniej danych z internetu. Użytkownik może decydować o sposobie ustalania jego pozycji, częstotliwości ustalania pozycji oraz częstotliwości łączenia się z serwerem w celu pobrania danych o zbliżających się burzach i wydanych ostrzeżeniach pogodowych."

 

Link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soksoft.sokar.stormwarning

 

Na wycieczki parogodzinne proponuje normalnie korzystać z GPS w celu ustalania naszej lokalizacji (z odstępem ustalania lokalizacji nie częściej jak raz na pół godziny). Na wycieczki całodniowe i po lasach radze jednak używać triangulacji GSM (GPS w lasach słabo działa przynajmniej na moim telefonie) lub ręcznie ustalać lokalizacje, w której będziemy kręcić poprzez ustawienia znacznika na mapie (w ustawieniach aplikacji). Na wycieczkach parodniowych, na których ciężko o gniazdko do podładowania telefonu, tak samo albo triangulacji GSM albo ręczne ustawianie naszej lokalizacji na mapie co jakiś czas. Czas pomiędzy kolejnymi sprawdzeniami (łączeniem z serwerem) w celu pobrania informacji o burzach i ostrzeżeniach pogodowych radzę ustalić na podstawie prób na własnym telefonie, u mnie pobieranie danych raz na 5 minut nie powoduje zwiększenia zużycia energii zgromadzonej w baterii. Promień sprawdzania ostrzeżeń o burzach również proponuje ustawiać wedle własnego doświadczenia, domyślne 100km jest raczej na tereny nizinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszymi aplikacjami tego typu miałem jeden problem mianowicie potrzebują one dobrego zasięgu, internetu aby działały w miarę sensownie, przez co nie bardzo mogłem z nich korzystać w lesie, górach itd. dlatego napisałem swoją wersje. Ale wiadomo nikogo do niczego nie zmuszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka ,,uroda'' Androida, sam działam na telefonie, dla którego producent zakończył oficjalne wsparcie na Androidzie 4,1, bo jest mały lekki i mogę go trzymać w kieszeni w czasie jazdy albo biegania. Ja ze swojej strony niestety nie mogę dodać wsparcia dla starszych wersji Androida bo korzystam w aplikacji z API dostępnego tylko na nowszych wersjach systemu.

A bawiłeś się kiedyś w zmiany ROM' ów, tu masz listę http://forum.android.com.pl/forum/202-rom-y-modyfikacje/.

Ale jeśli nie masz doświadczenia to się nie baw bo łatwo uceglić telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwne, aplikacja działa na Androidach od 4.0.3 do Android 6. A sprawdź, którą wersje widzisz w Google Play, powinna mieć numer 1.0.2?

 

Wersja się zgadza. Teraz z ciekawości wszedłem do Google Play'a przez telefon i aplikacja się instaluje, żadnych komunikatów o niezgodności. Więc testy będą :))) Ciekawi mnie, czemu wchodząc na GP przez kompa pokazuje mi niekompatybilność.

 

EDIT: A teraz już jest wszystko OK  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, 


w najnowszej aktualizacji dodałem 14 dniową szczegółową prognozę pogody dla aktualnej lokalizacji Użytkownika. Prognozę dla innych miejscowości można sprawdzić ręcznie zmieniając lokalizacje w ustawianiach aplikacji.


Zapraszam do testowania i dzielenia się uwagami.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy miejscowości nie dodam bo mimo, że serwer z prognozą pogody dostaje w zapytaniu dokładną lokalizacje użytkownika (szerokość, długość geograficzną) i zwraca prognozę dokładnie dla tej lokalizacji bo ich model matematyczny liczy się cały czas dla całej Ziemi, to jednak nie mają w bazie wszystkich miejscowości, a jedynie te większe. Związku z czym czasami w odpowiedzi ( z prognozą) jest podana najbliższa miejscowość (którą mają w bazie) od danej szerokości, długości, a czasem w odpowiedzi jest np. Powiat Tatrzański, albo Województwo Mazowieckie co mogło by sugerować mylnie, że prognoza jest dla całego województwa a nie dokładnie dla danej lokalizacji użytkownika.

(...)

Po przeczytaniu jeszcze raz :sweat:. Nazwy miejscowości na mapach burzowych - praca jest w toku ale niczego na razie nie obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...