Skocz do zawartości

[rama]szukam ramy z przesunietym srodkiem ciężkości


popio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba podobnie, bo moja najlepsza, najwygodniejsza, najbardziej efektywna pozycja na rowerze jest przy siodle przesuniętym max w tył na sztycy z offsetem 20mm ;) I nic nie poradzę, że tak mi dobrze ale niezgodnie ze sztuką. Za to wiem, że kolejne ewentualne rowery będą przetestowane pod kątem długości, choć nie wiem czy bardziej nie chodzi tu o kąt podsiodłówki...

uratowałeś mój honor ;)

co do ramy 23 cale w cube jest ona jak 21 cali w Krossie , ale celowo kupilem ją w takim rozmiarze bo myslalem ze nie bedzie ok  :) wielkosc ramy nie ma tu znaczenia , moze byc rama 19 cali .

mi sie wydaje ze tu chodzi o odleglosc suportu do konca dlugosci rury podsiodłowej , czyli jakby nie patrzeć o kąt.

Tylko patrząc na niektore ramy gdzie podany kąt ramy jest na poziomie 74 i patrzac na drugą gzdie kąt jest 71 to ta pierwsza wizualnie jest bardziej offsetowa od drugiej , wiec to tylko cyferki . szkoda ze nie ma takiego porownania . a moze ja nie znalazlem.

modrzew na jakiej ramie jeździsz?

na 99% tu chodzi o kont podsiodłówki na moje rozumowanie.

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam internety i zauważam że droższe ramy do xc/maraton maja niższy kąt podsiodłówki np taka merida big.nine XT jak polecił ktoś z góry ona ma 70.5 inne tańsze zaczynająsie od 72 .

jak macie jeszcze jakies ramy na oku z kątem około 71 stopni to wpisujcie. ale zeby byly to ramy do scigaczki do widła max 100mm

obok wspomnianej meridy znalazłem jeszcze rame Dortmoor primal 29 z kątem podsiodłowki 71 .

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt podsiodłówki nie ma nic wspólnego z tym czy masz do czynienia z niższym czy wyższym modelem.

Możesz spróbować przymierzyć się do ramy treka superfly. Kąt w okolicach 72 st. ale do tego długa rama. Może okaże się, że będzie ok. Jak testowałem scotta scale, też mi tyłek uciekał na tył siodła. Na treku nie mam tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie rozwiążesz swoich problemów na rowerze z płaskim kątem podsiodłówki. Jak wyczytałem wyżej, masz nogę 82cm przy wzroście 185cm, więc jeżeli dobrze się pomierzyłeś to masz krótkie nogi przy długim tułowiu (ja także mam nogę 82cm ale przy wzroście 172cm). Twój długi tułów po prostu nie mieści się nad górną rurą ramy. Tak więc jeżeli wybierzesz ramę z maksymalnie płaskim kątem podsiodłówki, to co prawda powiększysz miejsce dla tułowia, ale także odjedziesz biodrami od suportu i przy Twoich krótkich nogach będziesz musiał nienaturalnie obniżyć siodło żeby uzyskać odpowiednią odległość do korby (być może stąd Twoje bóle kolan). W moim przekonaniu rozwiązaniem jest długa rama z normalnym, a nawet stromym kątem podsiodłówki. Niewykluczone, że jedynie rama robiona na zamówienie np. u pp. Rychtarskiego lub Orłowskiego będzie dla Ciebie właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej zdecyduję sie na ramę dartmoor primal 29. kąt rury 71 .

Ja naturalnie siadam niżej i z tyłu tak mam i to na kazdym rowerze jakim siadam ,pupą ląduje mi z tyłu .

W moim cube 23cale górna rura ma 57cm. a kąt podsiodłowki to 74 stopnie

mam założony krótki mostek bo przy dłuższym bolał mnie kark.

 


siemanko , chcialem dodac link z Naszego forum do podobnego tematu jak mój , kolega tez przesuwa dooope do tylu i nie może sie ustawić .

a wiec

http://www.forumrowerowe.org/topic/163286-sztyca-316-z-duzym-offsetem/page-2

niestety nie znam finału tego problemu .

tez myslalem o wygieciu swojej sztycy , to by rozwiązało mój problem bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

boję się jednego ze przy kupieniu ramy primal 29 problem nie zniknie, loteria.

jedno  pocieszenie ... nie jestem w problemie sam , i dodam jeszcze ze powodem moze byc anatomia czlowieka , a mianowicie długie udo mimo krótkiej nogi .

rady są dwie :rama z malym katem podsiodłówki , sztyca z dużym ofsetem

swoja drogą jakie są sztyce z max offsetem?model?

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem przy sobocie :) czy taki sztywny wideł bedzie mocną krzywdą dla ramy primal 29 ? czy kąt podsiodłówki zmieni sie mocno bo jakos trudno mi to wyliczyć

V__1BEE3121ab.jpg

wideł ma 480 mm długosci od mocowania do piasty do bieżni na widełkach.

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz stworzyc to tragedia, zaprzeczenie tego czym ma byc primal z widelcem 140mm. Opanuj sie poki mozesz ;)

Juz o widelcu 100mm w innych tematach bylo ze to bez sensu a na sztywniaku to juz bedzie klałn totalny.

Edytowane przez michalj2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michail do kogo ty piszesz , przecież primal ma rame pod widel 100-150 mm wiec sie pytam czy ktos ma jakies info na temat sztywnego widla w primalu . z tego co sie orientuje to moj sztywny widelec odpowiada widłowi 100mm to w czym rzecz?

wiem ze są ramy do sztywnego widła jak np peak ale neistety ma kat podsiodłowki 74 a to za dużo dla mnie. wiec mowa o promalu ktory ma kat 71 przy widle 140. wiec www ogarnij sie pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał kolega powyżej - masz krótkie nogi i długi tyłów. Na twoim miejscu szkukałbym długich ram. Cube ma bardzo krótkie ramy. Dla porównania ja przy wzroście 175 mam nogę 82 cm. Zamiast błądzić i ciągle zmieniać ramy i komponenty odżałowałbym parę złociszy i zrobił sobie profesjonalny bikefiting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zacząc tego posta... postaram sie od początku...

mam 185 wzrostu i rame w cube w rozmiarze 23 cale która to dla mnie jest za mała.

Przerabialem już krótsze mostki,szersze kierownice,maxymalnie cofnirte siodło ,lecz to nie pomogło , problem moim zdaniem polega na tym ,ze moja pupa zawsze ląduje na samym koncu siodła mimo dużej ramy i wyciągniętej pozycji .

Zauwazyłem ze wygodna pozycja dla mnie jest pozycja - jak ''siedze na tylnym kole'' tj. mam maksymalnie 4 litery wysuniete w strone tylnego kola , siedze na tylnej krawedzi siodelka ( mam nadzieje ze rozumiecie)

Oglądajac ramy w necie doszedlem do wniosku ze potrzebuje takiej ramy ktora ma wygiętą podsiodłówke ''na tylne kolo'' i siłą rzeczy srodek ciezkosci mojej pupy przesuwa na tył roweru.

Zauwazylem ze taka ramą jest rama accent peak.

zupelnie nie wiem jak szukac i co jest powodem u mnie takiej pozycji narowerze.

przez ostatnie miesiace zrobilem ponad 2000 tysiace kilometrow i nie ułożylem sie do roweru.

czy są jakieś dedykowane ramy ,pordzcie mi cos bo z przyjemnościa jazdy ma to malo wspolnego , bóle kolan lędzwi ,dretwiejace palce u rąk ,dretwiejące krocze.

zapytam jeszcze czy tu chodzi o geometrie progresywna , forward geometry i w taka rame powinienem celowac?

dodam jeszcze .... obserwuje innych rowerzystów jak siedzą na swoich siodełkach i 95 procent z nich sidzi tak ze widac im tylną część siodła , u mnie nie widać nic poza wiszczącym tyłkiem na krawędzi siodła.

tutaj dla zobrazowania moja pozycja na siodełku - pozycja pierwsza tzw. wiszące ogrody...

jest tu jakis bike fiter ;)

 

popio może jest źle ustawiony środek ciężkości stąd to przesuwanie się do tyłu - masz mocno pochylony tułów i aby zrównoważyć przód odsuwasz d... na tylną część siodełka - więc daj bliżej chwyty np. jak masz kierownicę łamaną ustaw rączki bliżej siodełka - linię między początkiem siodełka i rączką ustaw na jakieś 56-58 cm a jeśli masz nisko kierownicę to podnieś też kierownicę do linii siodełka lub nieco wyżej np. na 2 - 3 cm nie zaszkodzi. Teraz reguluj siodełko tył - przód aż poczujesz że środek ciężkości nie idzie ci na ręce tylko spoczywa na nogach podpierając cie lekko na siodełku. Aha czy oby na pewno masz też siodełko na włąściwej wysokości? - może jest jednak zbyt wysoko? Najprościej zrobisz jak postawisz piętę na pedale noga powinna być leciutko zgięta w tej pozycji. Powodzenia.

 

Edytowane przez kris750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...