Skocz do zawartości

Obręcz Mavic cxp33 dzwoni na nierównościach


mae13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chciałbym Was prosić o pomoc w ocenie następującej sytuacji:

 

Koło przednie na obręczy  Mavic cxp33  od około 400 km  podczas jazdy po niewielkich nierównościach zaczęło wydawać niepokojące dzwonienie. Po zdjęciu gum i fartucha udało mi się zlokalizować miejsce w/w dźwięku w okolicy spawu obręczy - słychać ten dźwięk również po uderzeniu obręczy dłonią. Podejrzewając pękniecie obręczy w tym miejscu przeprowadziłem dokładne oględziny (pod znacznym powiększeniem) i wygląda na to, że obręcz jest cała.  

 

W miejscu gdzie znajduje się fabryczny spaw, po obydwu stornach widać ślady jakby po punktowym zgrzewaniu, być może od wewnętrznej strony jest jakieś wzmocnienie i jeden z punktów puścił - co o tym myślicie?

post-194332-0-14799900-1467369324_thumb.jpg

post-194332-0-18114400-1467369353_thumb.jpg

 

 

tu jest nagrany dźwięk jaki wydaje "goła" obręcz po uderzeniu z boku w okolicy spawu:  obręcz01.mp3

 

 

W tej sytuacji mam wątpliwości czy można na tym kole bezpiecznie jeździć

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wpadło to kółeczko które jest wybijane podczas robienia otworów pod nyple? Jak tam miałem w swoim Kross'ie

 

Ewentualnie jeżeli jest to obręcz wielokomorowa to coś się rozpadło? Nie wiem jak to wygląda technologicznie więc ciężko mi powiedzieć.

 

Jeżeli coś było by pęknięte to wydaje mi się że wtedy dźwięk byłby "tępy", tak się chyba sprawdza nawet koła w pociągach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie rozwiązany:

Spaw obręczy znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie otworu na zawór dętki, więc pod spawem przymocowany został ciężarek   przeciwwagi (blaszka stalowa) - mocowanie ciężarka  (punkty zgrzewu) nie wytrzymały wibracji koła i przeciwwaga teraz hula w komorze między nyplami :)

Najprostszym rozwiązaniem będzie chyba przyklejenie  tej blaszki albo pogodzenie się z grzechotnikiem w przednim kole

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...