Skocz do zawartości

[2017] Giant


MartinH

Rekomendowane odpowiedzi

W Tym Aion jak dziewczyna waży 50-70kg(a nawet 80kg), to wypadało by wymienić sprężyny negatywne na miękkie, bo on się będzie zapadał jak prawidłowo ustawisz ciśnienie.

 

A czy Aion w podstawowej wersji lepszy od Sektora, hmm, Sektor to tłumik TK(szału nie robi) i golenie 32(słabo, ale do spokojnej jazdy to wystarcza), Aion to już golenie 34(czyli jak w AM na obecne standardy być powinno), a o reszcie się ciężko wypowiedzieć.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda dlatego wyrażnie napisałem "ja bym wolał". Czemu też tylko na PW by tu nie robić śmietnika. Temat jest do ogarnięcia aczkolwiek najlepiej by było zobaczyć go na żywo. Natomiast jeśli już brać model wyżej na RS'e to z tego rocznika choćby ze względu, że nie ma Monarcha tylko zupełnie nowy Deluxe. Cała reszta też na plus względem poprzednika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do Aion, zawsze można podpytać czy wejdzie do niego:
http://activia.sgl.pl/cena/czesci-zamienne-suntour/kartridze-i-podzespoly/kartridze_kartridz-do-amortyzatorow-suntour-auron-rc2/274

 

I pomijając wagę, to już dość zacny wideł będzie wtedy jak chodzi o prace. ;)
Zawsze to jest spora możliwość upgrade jakby jednak wideł słabo pracował, a powinien tłumik z Aurona wejść, bo Aion to taki cięższy Auron i budową jest chyba identyczny poza koroną czy własnie tłumikiem.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross odpada.

A szkoda. Byłby od razu kompletny i równo złożony pod względem wyposażenia rower, bez wodotrysków kosztem ważniejszych rzeczy. 

Nie chce tylko jej umoczyć w ciężkiego kloca (swoją drogą do wagi tych rowerów ciężko dotrzeć) z "dużym skokiem za wszelką cenę" stąd dopytuje. Tak naprawdę wybór toczy się pomiędzy Trance 3 2016, Trance 3 2017 i Anthem 3 2017

Licz śmiało po >14kg w tym segmencie, który Cię interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aion to już golenie 34(czyli jak w AM na obecne standardy być powinno)

 

A j nie rozumiem takich stwierdzeń - jakby w obecnych czasach ludzie lepiej jeździli niż kilka lat temu.

 

Przez takie gadanie tylko coraz więcej w górach rowerowych fujar na rowerach za -naście tysięcy, bredzących pod schroniskiem o kącie główki, średnicy lag, szerokości opon, wielkości skoku, a jeżdżących jak [piiiii!] . Kusi mnie żeby zrobić jakąś kompilację filmików z Koziej Góry z takimi kolesiami, Boże, tam to jest istne targowisko próżności wymieszanej z rowerową nieporadnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A j nie rozumiem takich stwierdzeń - jakby w obecnych czasach ludzie lepiej jeździli niż kilka lat temu.

 

Przez takie gadanie tylko coraz więcej w górach rowerowych fujar na rowerach za -naście tysięcy, bredzących pod schroniskiem o kącie główki, średnicy lag, szerokości opon, wielkości skoku, a jeżdżących jak [piiiii!] . Kusi mnie żeby zrobić jakąś kompilację filmików z Koziej Góry z takimi kolesiami, Boże, tam to jest istne targowisko próżności wymieszanej z rowerową nieporadnością...

 

I co powiesz mi że rower z geo fulla marketowego zjeżdża jak obecne fulle? Bo fulle sprzed 10 lat maja geo jak obecne marketowce prawie że.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A j nie rozumiem takich stwierdzeń - jakby w obecnych czasach ludzie lepiej jeździli niż kilka lat temu.

 

Przez takie gadanie tylko coraz więcej w górach rowerowych fujar na rowerach za -naście tysięcy, bredzących pod schroniskiem o kącie główki, średnicy lag, szerokości opon, wielkości skoku, a jeżdżących jak [piiiii!] . Kusi mnie żeby zrobić jakąś kompilację filmików z Koziej Góry z takimi kolesiami, Boże, tam to jest istne targowisko próżności wymieszanej z rowerową nieporadnością...

 

Ty masz chłopie naprawdę solidnie spaczony obraz świata. Nie widząc człowieka na oczy już wież, że jest 2 razy w górach albo bredzisz cały czas o tej Koziej Górze jak by to był wyznacznik czegokolwiek. Co zabawne ja nawet nie wiem gdzie to konkretnie jest a Ty jak widać nie dość, że podsłuchujesz to jeszcze jesteś na tyle często by pisać to co piszesz. Taki jesteś kozak?? Ktoś o Tobie cokolwiek wie?? Jakieś osiągnięcia startowe?? Wszystkich pouczasz z wielu się śmiejesz wnosząc dosłownie zero do tego forum. 

W temacie fulli zaszły tak ogromne zmiany, że takie pierdoły może pociskać tylko ktoś "zacofany". Siedz sobie w tym grajdołku najlepiej 26er z obręczami 19mm na gumkach 2.0, lagami 30mm i bez myk myka bo przecie to też na uj się przydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pedałów nie ma w zestawie z rowerem to są to wagi bez nich.


Jak możemy mówić o marketowym geo jak tam jest radosna twórczość.

 

Jak to ktoś napisał ze 140mm będzie po prostu większy fun i nie chodzi o to czy ten skok wykorzystamy czy nie. W końcu autami też na co dzień po 200km/h nie latamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Trance też spokojnie pojeździsz po płaskim terenie, a w górach zawsze się przyda więcej skoku:)

 

Moim zdaniem średnica lag ma duże znaczenie przy cięższych riderach. Ja ważę ponad 90 kg i Sektor jest nieco wiotki przy swoich 32 mm średnicy. Ale czy będzie wyczuwalna różnica między 32 a 34 skoro będzie na tym rowerze jeździć dziewczyna o wadze powiedzmy 60 kg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Trance też spokojnie pojeździsz po płaskim terenie, a w górach zawsze się przyda więcej skoku:)

 

Moim zdaniem średnica lag ma duże znaczenie przy cięższych riderach. Ja ważę ponad 90 kg i Sektor jest nieco wiotki przy swoich 32 mm średnicy. Ale czy będzie wyczuwalna różnica między 32 a 34 skoro będzie na tym rowerze jeździć dziewczyna o wadze powiedzmy 60 kg? 

 

Zależy raczej od tego jak kto jeździ niż od tego ile waży, choć to też nie bez znaczenia. Nawet przy niskiej wadze i przy bardziej agresywnej jeździe golenie 32mm mogą być zbyt mało sztywne. Ja sam ważę ledwie 60kg, jeżdżę na Rebie 120mm z goleniami 32mm i wiele nie trzeba żeby widelec się giął... Rozważam właśnie wymianę na coś z lagami 34mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ty masz chłopie naprawdę solidnie spaczony obraz świata. Nie widząc człowieka na oczy już wież, że jest 2 razy w górach albo bredzisz cały czas o tej Koziej Górze jak by to był wyznacznik czegokolwiek.

 

 

Bo jest - dla frajerów. I piszę o Koziej bo tam bywam - i takiego kolorowego frajerstwa jak tam nie widziałem nigdzie, więc o czym mam pisać??? Pisze o tym co widzę, cysaroku.

 

I co to znaczy "wież"? Naucz się pisać zanim zaczniesz ze mną dyskutować.

Ogólnie każdy powinien robić to co chce i nie wiem po co się czepiasz. Rowery chyba zostały stworzone żeby się na nich dobrze bawić prawda? Nie rozumiem linczowania osób które słabo jeżdżą a mają drogi sprzęt, zazdrość rozumiem? 

 

"Bawić"? Raczej "jeździć"... Jeśli zabawa oznacza według ciebie wielogodzinne bredzenie o skoku, geometrii i podobnych rzeczach - to to jest śmieszne. A potem widzę takich "hardkorowców" na "ęduro" ze skokiem 160mm jak z zaciśniętymi ze strachu pośladami ledwo się kulają prostą trasą.. BTW słyszałem o gościu który kupił Strive'a, raz na nim był na Koziej Górze i... sprzedał żeby kupić Nomada bo... "ten Strive nie podjeżdża". To jest patologia.

 

"Zazdrość"? Typowy tekst właściciela BMW z którego wszyscy się śmieją, a jemu się wydaje że to z zazdrości :)))

 

"Linczowanie"? Człowieku, szydera to nie linczowanie. Nikomu nie wyrządzę fizycznej krzywdy za to jakim rowerem jeździ :)

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gocu rozwiń to swoje postrzeganie świata, w czym Ci przeszkadza koleś na Strive który zmienia go na Nomada bo nie podjeżdża? Jak przyjeżdżasz na Kozią to może lepiej byłoby skupić się na własnej jeździe niż tak bacznie obserwować tych kolorowych, modnych co nie potrafią jeździć? Zajmiesz się swoją jazdą świat może będzie dla Ciebie wtedy lepszy, będziesz mniej nerwowy i może bardziej koleżeńsko nastawiony do innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gocu zbierałeś się w sobie 2 tyg by ponownie szydzić z innych?? Wtrąciłeś swoje obserwacje po uwadze, że lagi 34mm będą lepsze do AM/enduro. Nadal nie rozumie co to ma wspólnego z ewentualnymi "patologiami" na Koziej. To tak jak byś szydził z narciarzy, zabraniał rozmawiać o nowinkach technicznych bo bywasz często w takiej Białce i widzisz co widzisz. Potem ciśniesz komuś kto jara się nowościami ale jeżdzi już gdzieś po Pilsku czy innych trudniejszych trasach. Zmień miejsce przebywania jak tak bardzo Ci przeszkadzają. Osobiście mam w d..pie kto się jak ubiera, na czym i gdzie jeżdzi. To jego sprawa i dopóki gdzieś na szlaku mi nie przeszkadza, umie się zachować to niech sobie jeżdzi. Należysz to tego typu ludzi co to z niedawnej relacji z dzikiej Rumuni "wyciągnęli" tylko kolorowy ubiór uczestników. Zwróć też uwagę, że owe "kulanie się" prostą trasą to też wynik tego, że sporo ludzi rzadko bywa w górach i nie ma gdzie poćwiczyć umiejętności. To, że może trochę na wyrost kupili 160mm i ubierają się kolorowo bo inaczej trudno przy dzisiejszych ciuchowych trendach nie upoważnia do wrzucania wszystkiego i wszędzie do jednego wora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo czy w pewnym momencie komuś nie przywalisz ze swoim nastawieniem, bo zwolni na twisterze jadąc rowerem 170/170. Rowery są żeby się na nich dobrze bawić, więc nie wciskaj jakiś dziwacznych teorii, nie każdy jest spinającym się o takie głupoty "prosem". Polecam wyjść ze swojego świata i być trochę bardziej przyjaźnie nastawionym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak już w rozmiarze M to łączą, to w L powinni zrobić tak samo. 

Zadzwoń do projektantów Gianta, bo najwyraźniej nie wiedzą, co powinni robić ;)

 

 

Takie sprawy jak długość główki ramy czy rury podsiodłowej są chyba jednak ważniejsze od wizualnej spójności między rozmiarami? Chyba, że Twoim zdaniem wszystkie rozmiary powinny mieć główkę 100 mm (z czym akurat można by polemizować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...