Skocz do zawartości

[2017] Giant


MartinH

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.giant-bicycles.com/pl/glory-1

Mam pytanie! Czy obręcze EX 471 to są do DH? Tym bardziej w rowerze za 16 klocków?

Strona DT twierdzi że te obręcze są do Enduro/AM, Giant składa rowery niezgodnie z zaleceniami producenta poszczególnych komponentów?
Co niego jakiś rower pseudo DH za 7-8k zł, ale za taką kasę nieprawidłowo dobrane obręcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę co jeździła zawodowo w XC, masz zapisy w umowach sponsorskich że nie masz prawa niczego krytykować, oceniać itp, rozwalony och ach mostek Syntace warty 500zł bez gleby? Czy opony Conti w najwyższej wersji starczające ledwo na 1 cięższy wyścig? Dostajesz 200 opon na sezon więc Ci to rybka bo dojechałeś do mety.

Tak jak pisałem, oni maja to za darmo od sponsorów, jak popsuje dostanie nową obręcz czy koło i nie ma prawa tego nigdzie krytykować itp co najwyżej na fejsie napisać "dziękuje DT że jesteś ze mną".

A co do katalogów, to przecież wszędzie w instrukcji obsługi roweru i nie tylko, jest żeby zgodnie z przeznaczeniem stosować, bo inaczej waranty void czy poważny uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć więc jak mam jeździć na rowerze DH, gdy w katalogu obręczy mam AM/Enduro, kek!

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower DH użytkowany zgodnie z przeznaczeniem ma pełną gwarancję. Do tego Giant nie wyklucza gwarancji w wypadku startów w zawodach. A jednak montują EX.

 

Chłopaki o których Ci pisałem nie są zawodowcami ale startują (Krystian i Zbyszek) lub startowali na trasach Pucharu Świata lub jak Mroku jeszcze za czasów Pucharu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie, ujeżdżał ktoś z was już Anthema (najlepiej 3) 2017? Szukam roweru dla swojej dziewczyny. Wcześniej nawet nie patrzyłem na ten rower i byłem skłaniałem się ku Trance ale ona jeździ w dół spokojniej niż ja i ten powiększony skok może być bardzo na plus dla Anthema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru dla swojej dziewczyny. Wcześniej nawet nie patrzyłem na ten rower i byłem skłaniałem się ku Trance ale ona jeździ w dół spokojniej niż ja i ten powiększony skok może być bardzo na plus dla Anthema.

 

Pierwsza myśl jest najlepsza i tego się trzymaj. Spokojniejsza jazda również wymaga pewności a tutaj Trance będzie sporo lepszy. Nawet ta najtańsza podstawowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu jest teraz jakiś trend że nawet do w miarę spokojnej jazdy w górach się rowery o skoku 140-150mm poleca, przecież tez trzeba mieć trochę umiejętności żeby taki rower wykorzystać, on sam nie jedzie.

 

Nawet niektóre zawody XC maja prawie że elementy DH i spokojnie to się nawet na HT przejeżdża, tylko odpowiednio wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki sprzęt daje większe poczucie bezpieczeństwa i pewności właśnie przy wolniejszej jeżdzie w dół a nie ma żadnych wad przy podjazdach. No i kwestia też, że ten ciut większy skok daje więcej z tyłu. To co "zamula" jazdę to głowa a nie umiejętności niestety. Drugim "zamulaczem" jest sam sprzęt bo jednak za te pieniądze nie da się ani na jednym ani na drugim grzać ile się da. Ocena bardziej dla faceta i być może faktycznie kobiecie wystarczy coś "lżejszego". Nie wiem aczkolwiek długo oglądałem nowego Trance i bujdą jest co pisali, że zbliżył się do Reigna. To w dalszym ciągu "stary poczciwy" Trance do AM. 

 

Co do zawodów xco to fakt trasy są coraz trudniejsze ale niestety pociąga to za sobą zmiany sprzętowe. W innym przypadku jak na terazniejsze czasy jazda jest solidnie "kaleczona". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale ten Trance ma Aion w wersji, której chyba tylko jako OEM występuje, bo ma po prostu blokadę, a brak regulacji HSC/LSC. Do tego dochodzą hamulce 315 czy fatalnie działające manetki Alivio.

Nie wiem co ten damper jest warty, ale znając życie będzie upośledzał ten rower.

Będzie pewnie też sporo ważył, wątpię że taki rower da fun w górach, tym bardziej dla dziewczyny, która jeździ ostrożnie i ma pewnie nie za dużo siły żeby z 15 kilowym klocem się szarpać, jeszcze jak dojdzie do tego jakiś plecak czy coś.

Sporo więcej zabawy moze dać nawet dobrze dobrany HT, niż taki budżetowy AM/Enduro full.

 

Tak szczerze, ten rower to chyba tyko jako bazę można kupić z założeniem że się większość w nim wymieni powiedzmy w ciągu roku czy 2, a na starcie mając mały budżet trzeba po prostu przeboleć że się ma co się ma.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl jest najlepsza i tego się trzymaj. Spokojniejsza jazda również wymaga pewności a tutaj Trance będzie sporo lepszy. Nawet ta najtańsza podstawowa. 

Dzięki, jedyne czego się obawiam to waga. Wybieram między Anthem 3 i Trance 3.

No ok, ale ten Trance ma Aion w wersji, której chyba tylko jako OEM występuje, bo ma po prostu blokadę, a brak regulacji HSC/LSC. Do tego dochodzą hamulce 315 czy fatalnie działające manetki Alivio.

Nie wiem co ten damper jest warty, ale znając życie będzie upośledzał ten rower

....

Tak szczerze, ten rower to chyba tyko jako bazę można kupić z założeniem że się większość w nim wymieni powiedzmy w ciągu roku czy 2, a na starcie mając mały budżet trzeba po prostu przeboleć że się ma co się ma.

Myślę o wersji Trance 3 - jest ona na osprzęcie RSa więc może nie będzie tragedii (planuje tylko dokupić jej myk myka). Sam mam Trance 2 (2016) i na moje potrzeby to aż za dużo, ale może i ten T3 2017 będzie pracował przyzwoicie.

Edytowane przez luzszymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest na gratach od Rokszoksa to w sumie niewiele znaczy bez podania konkretnych modeli. Ja bym wolał Aiona niż Sektora, chyba że byłaby to rzeczywiście jakaś mocno udziwniona wersja OEM, co zresztą może zachodzić w obu przypadkach.

Sprawdź jeszcze Soila, zeszłoroczny 2.0 może być dostępny w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross odpada. 

Upgrade'ów poza sztycą raczej nie zakładam, ostatecznie mogę jakiś osprzęt przełożyć ze swojego T2 2016 a sobie dokupić coś lepszego. Nie chce tylko jej umoczyć w ciężkiego kloca (swoją drogą do wagi tych rowerów ciężko dotrzeć) z "dużym skokiem za wszelką cenę" stąd dopytuje. Tak naprawdę wybór toczy się pomiędzy Trance 3 2016, Trance 3 2017 i Anthem 3 2017 - stąd im więcej opinii o tych modelach tym lepiej - chętnie przeczytam.

Edytowane przez luzszymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz "skaleczyć" jazdę dziewczynie na czymś takim jak XC 30 to ....jej współczuje. Ja wychodzę z tego samego założenia co @modrzew i wolę solidny amor a takim w porównaniu do Sektora jest ten Aion. Rower macałem i nie jest ciężki. Różnice między oboma Trance a tym Anthemem to max 0,5kg czyli tyle co nic. Giant dał o tyle dupy w modelu 4, że wsadził tam coś co odstrasza czyli napęd 9sp. A w zasadzie odstrasza tylna zmieniarka. Przejście na 10 sp jest tanie tym bardziej gdyby kupować tam gdzie da się dokonać zmian. Damper to osobny temat ale Unair na pewno nie jest gorszy od tego sygnowanego logo Gianta z poprzedniego modelu. A tamten nadawał się w sam raz do spokojnej jazdy. 

 

Tak czy inaczej wybrał bym Trance i to tego najnowszego z tego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tak ale nie wyszło by taniej bo różnicę w cenie przeznaczył bym na przejście na 10sp. Jak wspomniałem tylna zmieniarka będzie się strasznie tłukła i to wyjdzie od razu. Tak poza tym nie ma do czego się przyczepić a na plus o wiele solidniejszy wideł jest w 4-ce. Znak zapytania to damper ale niech mi ktoś z góry założy, że będzie gorzej od podstawowych Monarchów dotychczas montowanych. Tu musisz sam podjąć decyzję. Jesteś z Krk wiec na miejscu jest "magik" od wszelakich uginaczy. Poza tym jest gwarancja i założę się o sporą kasę, że nie każą Ci spadać nawet jak damper by nawalił w ostatnim dniu gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...