Skocz do zawartości

[ROWER 1200-1800] las+asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje roweru dla siebie, mam 15 lat, 180cm wzrostu, 85kg. Jeżdżę tak naprawdę po wszystkim, oczywiście nie po typowych górach, ani nie po błocie - leśne ubite ścieżki, zwykły asfalt, zdarzą się czasem kamienie - potrzebuje w miarę uniwersalnego roweru który po prostu będzie spełniał moje oczekiwania, tzn. 15 min asfaltem, potem wjeżdzam w las i jadę 10 minut, a na koniec wyjeżdżam na łąkę.. - chodzi mi o coś takiego. 

 

Mój budżet jest dość szeroki od 1200-1800zł. Chciałbym opony albo 27.5" albo 29" - bardzo interesują mnie 29", jestem bardzo ciekaw jak się na nich jeździ. Lubię szybko jeździć, rozpędzać się, ale pod żadnym pozorem nie potrzebuję nic do gwałtownych zakrętów, moje trasy są proste, zależy mi na szybkości na prostej, wygody, właśnie o nich myślałem. Jeśli chodzi o ramę to wydaje mi się, że 20/21. Ze względu na małe doświadczenie preferowałbym hamulce V-brake.

 

Interesuje mnie kilka modeli, na wstępie czy rzeczywiście różnica między rocznikami 2015 i 2016 jest znacząca? Różnica cenowa już tak. 

 

Prosiłbym naprawdę o ocenę każdego modelu, bo się nie znam + jestem całkowitym amatorem rowerowym, lubię jeździć, natomiast pojęcia żadnego nie mam, dlatego pytam profesjonalistów. 

 

27.5" 

 

Kross Hexagon R3 2015 - 1250zł |||||| Kross Hexagon R3 2016 - 1600zł - warto dopłacać do nowszego rocznika?

Kross Hexagon R6 2015 - 1600zł ||||||| Kross Hexagon R6 2016 - 2000zł - więc już znaczna dopłata <- już tutaj jest hydraulika

 

29"

 

Kross Level B3 2015 - 2000zł ||| Kross Level B3 2016 - 2500zł <-- tak samo, czy warto wydawać dodatkowe 500zł? patrzę na ten gdyż jeśli jest faktycznie wybitny to dopłacę te 200zł do 2015r.  

Maxim MS 3.6 29" - 1400zł - dla mnie wielka niewiadoma, co powiecie? tak samo marka - nie jestem pewien

 

 

1. A więc dla moich zastosowań asfalt + las - vBrake czy hydraulika, tak samo jak to wygląda z serwisem, kosztami? 

2. 27,5 czy 29 - jak to widzicie, co będzie szybsze, dodam, ze nie jeżdzę na gwałtownych, krętych zakrętach, duża szybkość tylko na prostej, lasem tak samo prosta droga, brak znacznych przeszkód na drodze.

3. Jak oceniacie każdy model, prosiłbym o dokładne rozpatrzenie tych modeli, bardzo mi zależy.

4. Może jest coś ciekawszego w tym budżecie, proszę o zaproponowanie.

 

 

Chciałbym pojeździć kilka lat na tym rowerze, gdyż chciałbym kupić raz a porządnie, raczej nie bawię się w późniejsze zmiany itd. Chcę zrobić porządny zakup. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje się zaczęły, czasu więcej  to wypadałoby na początek coś poczytać ( zarówno twój budżet jak i parametry nie należą do zbyt nietypowych :) ).

Kilkadziesiąt wątków niemal identycznych już tu jest (najmarniej) .

MTB (czy raczej za te pieniądze quasi-MTB) to już wątpliwe założenie na wstępie do planowanych jazd - crossowy rower będzie lepszy ( a jak już koniecznie musisz mieć opony 29 " to do wielu dadzą się założyć, bacząc wszakże na dostępną szerokość ...)

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...