Skocz do zawartości

[opony] rozmiar opony, a dętki


Veeon

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco. Po uszkodzeniu dętki w okolicach zaworu byłem zmuszony do zakupu nowej. Wybrałem się do sklepu rowerowego.

Oczywiście miałem że sobą starą sztukę (26x1.9)

ale otrzymałem 26x1.75 oczywiście zapytałem się czy odbiję się jakoś to na jakości przejazdów. Pan zapewniał mnie że nie będzie różnicy.

Chodź podkreśliłem że posiadam oponę na której wytłoczono właśnie 26x1.9 jak i starą dętke 26x1.9

I rzeczywiście wszystko było w porządku dopóki się porządnie nie rozpędziłem. Przy obciarzeniu (ja na rowerze) słychać straszny szum. Przy obrotach bez obciążenia rower pracuje normalnie.

Podsumowując:

Opona 26x1.9

Starą dętka:26x1.9

Nowa dętka: 26x1.75

I tu moje pytanie: Czy to wina różnicy w rozmiarach? Czy przyczyną może być coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym nic mówić , ale ja mam dętkę 1.75 w oponie 2.25 i nic z tego powodu się nie dzieje. Na dętce jest 1.75 - 1.95 a ja mam to gdzieś. Są tacy , co jeździli na dętce 1.00 w oponie 2.00 i nic , jedynie szybciej gubiła ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Podsumowując: Opona 26x1.9 Starą dętka:26x1.9 Nowa dętka: 26x1.75 I tu moje pytanie: Czy to wina różnicy w rozmiarach? Czy przyczyną może być coś innego?

Nie ma strachu, może być 1,75.

Co do szumu to jedynie odwrotnie założona opona może to powodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła:

Sprawa dość trywialna. Winowajcą okazały się odblaski które podczas zmiany dętki pozsuwały się ze szprych do centrum koła, poluzowane, wprawione w ruch pędem powietrza dawały ten dziwny szum/drgania.

Oczywiście dzięki wszystkim za odpowiedź względem rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...