Skocz do zawartości

[rower] Rower na początek przygody


misyo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 40 lat i chciałbym kupić swój pierwszy rower. Właściwie to pierwszy już miałem 20 lat temu - Wigry 3 to był szał. Jakieś 10 lat temu kolega pożyczył mi górala i pojechaliśmy na wycieczkę, lecz po 10km miałem serdecznie dość - a potem trzy dni chodziłem obolały. Technika poszła do przodu, a moja wiedza została na poziomie Wigry. Więc proszę Was tu o pomoc w doborze sprzętu.

Mam 165cm, waga 70kg - szukam wygodnego roweru na wycieczki

Teren 50% asfalt a potem piach, leśne drogi - ale bez szaleństw. Przewiduję 1 wypad tygodniowo - max 20km. 

 

-W związku z tym że sprzęt nie będzie mocno eksploatowany, to może wystarczy jakiś "marketowy" składak?

-Czy tylny amortyzator sprężynowy poprawia komfort jazdy i czy przyda się na wycieczkach - czy to tylko bajer do ekstremalnej jazdy?

- Mam kilka modeli "na oku" więc może coś doradzicie (lub odradzicie) - Arkus Forester Raptor / Arkus Grafitti 505 / Romet Fusion / Grand Canyon 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 lat temu kolega pożyczył mi górala i pojechaliśmy na wycieczkę, lecz po 10km miałem serdecznie dość - a potem trzy dni chodziłem obolały.

Jeśli to był taki "góral" jak wymieniłeś to nic dziwnego...

-W związku z tym że sprzęt nie będzie mocno eksploatowany, to może wystarczy jakiś "marketowy" składak?

Nie! Rower z marketu do niczego się nie nadaje...

Czy tylny amortyzator sprężynowy poprawia komfort jazdy i czy przyda się na wycieczkach - czy to tylko bajer do ekstremalnej jazdy?

 Do spokojnej jazdy spokojnie wystarczy ht nawet do ekstremalnej jazdy czasem wystarczy ht...

Wiesz że dobry full to wydatek minimum 3-4k?

- Mam kilka modeli "na oku" więc może coś doradzicie (lub odradzicie) - Arkus Forester Raptor / Arkus Grafitti 505 / Romet Fusion / Grand Canyon 200

Wszystkie wymienione to kompletny złom

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/27903-makrokesz-ostrzezenie-przed-zakupem-zbyt-taniego-roweru/

 

Budżet? 

Długość nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Budżet? 

 

W szybkim układzie koło 1,000 / Przy ruszeniu zasobów których nie bardzo chciałbym ruszać - koło 1,600 

 

 

 

Długość nogi?

 

75cm 

 

 

 

misyo77, dnia 30 Cze 2016 - 01:57 AM, napisał: - Mam kilka modeli "na oku" więc może coś doradzicie (lub odradzicie) - Arkus Forester Raptor / Arkus Grafitti 505 / Romet Fusion / Grand Canyon 200 Wszystkie wymienione to kompletny złom

 

Mógłbyś krótko uzasadnić? Nie wiem na co zwracać uwagę. Trochę poczytałem wcześniej i wymienione modele mają - kasety zamiast wolnobiegu, hamulce v zamiast tarczowych, przerzutki Shimano (z dolnej półki - ale marka), wzmacniane felgi 

 

Mimo że wybierałem pod kątem tylnego amortyzatora (aby był) - to nie upieram się przy takim rozwiązaniu, ale ważny dla mnie jest komfort jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szybkim układzie koło 1,000 / Przy ruszeniu zasobów których nie bardzo chciałbym ruszać - koło 1,600

 Przejrzyj ten dział. Setki tematów z gotowymi odpowiedziami http://www.forumrowerowe.org/forum/118-zakup-roweru-z-przedzialu-cenowego/

Mógłbyś krótko uzasadnić?

Wolnobieg, pseudo amortyzatory, "hamulce" tarczowe i osprzęt którego nie da się wyregulować...

Trochę poczytałem wcześniej i wymienione modele mają - kasety zamiast wolnobiegu,

Ciekawe który ma kasetę...

hamulce v zamiast tarczowych

 Aż jeden ma v reszta ma niedziałające tarcze...

przerzutki Shimano (z dolnej półki - ale marka)

Osprzęt z wyższej półki się psuje a co dopiero szrot zwany tourney...

wzmacniane felgi

Marketingowy bełkot... W prawie każdej aukcji jest taki tekst...

Chyba dobry Ht w tej cenie bo full to razy 2.

Do dh tak ale do xc spokojnie można znaleźć coś co będzie w miarę działać poniżej 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...