Skocz do zawartości

[korba] odkręcająca się korba Truvativ Stylo


Pawlos88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam w jednym z rowerów korbę Truvativ Stylo jak na zdjęciach poniżej, model 2006.

Problem polega na tym, że kiedyś zdjąłem ją w trakcie gruntownego czyszczenia roweru i od tego czasu nieustannie się odkręca, i to już na krótkich dystansach rzędu maks 20-30 km.

Próbowałem kleju do gwintów - nic nie daje.

Nic nie wygląda na uszkodzone, krzywe, pęknięte.

Pytanie, może i głupie, ale jak powinno się prawidłowo zamontować taką korbę, może zawieruszyła się komuś instrukcja od tego modelu (np. z jaką siłą do dokręcić? )

 

<a href=https://zapodaj.net/939ac5e48a3ab.jpg.html>received_1024951420874157.jpeg</a>

 

<a href=https://zapodaj.net/ef61a4c88147b.jpg.html>received_1024951624207470.jpeg</a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z tą korba model 2008.

Widoczne na ostatnim zdjęciu śruba wewnątrz służy do przykręcania korby, druga widoczna jasna do sciągania korby.

Odkręć ramię odrobine i poruszaj energicznie czy nie ma luzu przód tył w osi kręcenia.

 

Jeśli  jest luz masz spory problem. Żadne dokręcanie nie pomoże.

 

Zdejmij ramię korby i dokładnie obejrzyj wielowypust, czy nie jest wyrobiony. Korba jest z alu więc prędzęj się podda niż oś ze stali. Nastepnie przyłóż go na sucho do osi i bez dokręcania poruszaj przód- tył korbą. Jeżeli jest tam jakikolwiek luz korba pracuje przód tył na wielowypuście i przez te minimalne ruchy odkręca śrubę która się o nie opiera.

 

U siebie luz ten zklikwidowałem czyszcząc dokładnie połaczenie i składając na klej do metalu dwuskładnikowy. Puki co 1300km i się nie odkręca.  Wadą rozwiązania jest że kiedy będe musiał zdjąć korbę może się okazać to wysoce trudne/niemożliwe.

  Także przed złożeniem lepiej zastanowić się czy nie wymienić zawczasu łożysk suportu.

Warto dodać że nawet lekko odkręcone ramię mocno pracuje i błyskawicznie wyciera wielowypust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...