Skocz do zawartości

[do 500zł] Miejska damka do jazdy po mieście


see

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałabym sobie kupić rower do jazdy po mieście, dystanse raczej tak do 20km na płaskiej nawierzchni. Mam 163cm wzrostu i od baaardzo dawna nie jeździłam na rowerze i raczej interesuje mnie weekendowe jeżdżenie (wcześniej raczej też sporadycznie jeździłam więc pewnie czeka mnie nauka od nowa).

Chciałabym, żeby to była damka, możliwie jak najbardziej lekka.

Wolałabym klasyczny, prosty design, najlepiej bez żadnego logo i napisu na ramie ;).

Zastanawiam się czy jest w ogóle sens inwestować w rower do 500 zł, bo czytałam raczej niepochlebne opinie o marce Goetze (a właśnie takie rowery podobają mi się najbardziej). Z drugiej strony jeśli chciałabym jeździć tylko te kilka miesięcy w roku i na małe dystanse czy jest sens inwestować więcej niż mój budżet czyli tak mniej więcej 500-600 zł?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy za tę kwotę to szkoda tych 500zł, ale używany powinno się udać znaleźć. Może nawet taki, gdzie ktoś coś doinwestował. W Warszawie masz łatwiej, bo na miejscu spory wybór i można osobiście obejrzeć.

 

Wydaje mi się, że większość tych pseudo designerskich rowerów kierowanych do kobiet to totalne buble (poprawcie jak się mylę). Produkują złom, bo wiedzą, że większość dziewczyn i tak je kupi, w myśl zasady, że ma wyglądać, a do dojazdu na promenadę wystarczy. :) Dlatego bym je odrzucił i poszukał ciekawego roweru crossowego 28". Też są często robione w ten modny "clean look".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o używane w jakie firmy celować? Oglądałam teraz stare holenderki i trochę bym się bała na tym jeździć ;)

Podejrzewałam, że te nowe za taką kwotę nie nadają się nawet na taką jazdę.

I jeszcze pytanie - 28 cali? Byłam pewna, że przy moim wzroście wystarczy 26, nie jeździłam na 28 nigdy, ale widziałam i ten rower wydawał mi się przeogromny, a jestem raczej drobnej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163 to wcale nie jest mało na 28" koła - za to na lekki 500 zł to jest mało ...

Jak tanio to rama stalowa i takież elementy typu korba , widelec .  kierownica itd.- więc lekko nie będzie.

 

Wspomniałas goetze - więc biegi chciałabyś w piaście zapewne.

 

Proponuje rozważyć tego

http://allegro.pl/polski-rower-miejski-28-shimano-nexus-7-biegow-i6300142662.html

aluminium + 7 biegów to niezły mix,w zestawieniu ze stalą i 3 biegami.

Alternatywnie jakiś cross - może kands stv 700? Niewątpliwie lekki ...

 

A używany jak to używany - jesli cie nie wsadzą na minę to bedzie OK :)  - ale to trzeba szukać okazji a nie handlarzy, którzy z tego mają chleb ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś szosa odchudzona do granic możliwości żeby jeździć tylko po mieście? Nie mówię tutaj o Fixie.

 

Nie ma lepszego widoku niż dziewczyna która zasuwa na takim rowerku  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, póki co przejdę się jeszcze w Warszawie po sklepach, które sprzedają używane, nastawiam się na większy wydatek niż 500zł.

 

Zakochałam się w rowerach Royalbi, ale niestety to nie ta półka cenowa, pod względem wyglądu odpowiadają mi w 100% ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...