Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Czy da się dobrać dobry amortyzator na sterówkę 1''?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - mam rower Grand B-550 i amortyzator zoom który nic nie wybiera, tylko przy jakiś skokach sobie przypomina że lubie swoje zęby. Da się coś dobrać do tego rowerku czy trzeba inwestować już w nową maszynkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że jest złomem? Dobrze mi się na nim jeździ, nie było z nim nigdy problemów poza tym, że ten amortyzator nie spełnia swojego zadania, tylny został wymieniony 2lata po zakupie i chodzi całkiem fajnie. Jak trzeba będzie kupić nowy to trudno, kupi się, ale nie widzę takiego powodu jak mogę go trochę podrasować poprzez zakup amortyzatora z nowym kołem bo piasta pewnie nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek amortyzator, nawet SR XCM zbliży się wartością do całości tego roweru. Wiem że nie każdego stać itd, ale w ten rower nie warto wsadzić nawet złotówki. 

 

Mam coś bardzo podobnego u siebie w piwnicy, jako nowy kosztował tyle co ten Kross. Waży z 20 kg, rama lata na boki, osprzęt z "najwyższej" półki. 

 

Patrząc na Twój wpis wnioskuję że koniecznie chcesz uprawiać "ekstremalną" jazdę na rowerze. Daruj sobie póki jeszcze jesteś cały i zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka ekstremalna to ona nie jest, a ile zakup rowerku takiego solidniejszego od mojego by kosztował? I czy przyniesie to dużą różnicę. I nie chodzi o to, że pieniędzy nie ma, tylko o to, że jak można taniej to lepiej taniej a reszte w coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakie różnice, full to full, ht to ht. Poczytaj.

 

Co do cen:

 

Full to jakieś 6k, mówimy tutaj o rowerze do XC

Fajne HT to jakieś 4k

Coś co jeździ i nie wybuchnie, jakieś 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy cały czas teoretycznie, nie napisałeś jak jeździsz, gdzie itd.

 

Nie wiem ile używka, za 2k pewnie coś fajnego się kupi. Ja przyjmuję że cena używki to 50% ceny nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę po okolicach Słupska, jest tu bikepark z tego co czytałem to najlepszy na pomorzu, a jak chodzi o sposób jazdy to nwm jak to określić, jest to takie XC z momentami DH (na bilbordzie pisze że są tam trasy DH) . Jak jeszcze jakaś informacja potrzebna to odrazu odpiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw, ogarnięcie chociażby grup osprzętu Shimano pokaże Ci jak daleko jesteś od czegokolwiek sensownego. Nie podałeś także budżetu. Jeszcze raz polecam dużo czytać, jak sobie przyswoisz nieco teorii to potem w praktyce będziesz wiedział czego mniej więcej potrzebujesz.

 

Niestety idą za tym bardzo duże pieniądze, kupno roweru to jedno, jego utrzymanie to druga sprawa. Narzędzia, chemia wszystko kosztuje.

 

Zabrzmi to brutalnie, ale rower który masz teraz nadaje się na złom jeżeli chcesz jeździć bezpiecznie i się rozwijać. Zwłaszcza że jeżeli naprawdę jeździsz po bikeparku to nieco igrasz z losem, to że rower ma dwa koła, ramę i korbę nie świadczy że nadaje się do takich miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...