Skocz do zawartości

[zlot] Zlot Nietypowych 2016 czyli Stalowa Sowa 21.10-23.10


anarchy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie Rowerowi

na Paprykarzach i Sowich jeździliśmy po nocy.

Pewnie na forum są liczne wypowiedzi o rodzajach lamp.

potrzebuje tylko normalnej lampy na prezent, mocnej tak ze widać po czym się jedzie, na Waszych rowerach były oststnio konstrukcje ze skrzydełkami podobne do

 

http://allegro.pl/lampa-solar-storm-x2-cree-xm-l-u2-wysylka-z-pl-i5821257364.html

 

Na Paprykarzach natomiast takie wiekszse pojedyńcze reflektorki z guzikiem świecacym z tylu na zielono, jedna taka Kazafazie się zepsuła od nowości.

 

Można kupić też taka okragła latarka na 3AAA np od Maktronika i nie trzeba troczyć akumulatora.

Jeżeli cena max to ok 150 co możecie polecić? Co świeciło jak jechaliśmy na nocny obiad?

Czego NIE kupować ?

Za każda sugestie na for,albo priv wielkie podziękowanie

nie jestem w stanie teraz sam brnac przez internet i wolę kupić coś sprawdzonego, a nie najsuperowszą lampę, która jest teraz na topie forumowym i kosztuje chore pieniądze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

NIE kupować nic na 3xAAA :) Mało wydajne zasilanie.

Na dobra sprawę to bym też nie kupował nic na normalne baterie a jakąś konstrukcję na akumulatory 16850.

Convoy S2 od jakiegoś sprawdzonego dostawcy (wątek o latarkach wita :) ), ze dwa aku i ładowarka powinny się zmieścić w twojej kwocie i jest to dosyć sensowne rozwiązanie.

 

Sam na Sowie miałem Zebrę sc52 ale ja ją traktuję jako normalną latarkę z doskoku montowaną na rowerze:

http://www.zebralight.com/SC52-L2-AA-Flashlight-Cool-White_p_136.html

Dosyć dobra jako podręczna latarka ale szybko zżera baterie na najwyższym trybie (zwykłe AA) i w porównaniu do latarek z lepszym zasilaniem (aku 16850) świeci tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE kupować nic na 3xAAA  :) Mało wydajne zasilanie.

 

 

Dokładnie tak. 

 

Ja mam Convoy S6 by Bocian na 1 ogniwo - do 1h na pełnym ogniu (kask)

Chiński seryjny Nitfighter BT40S z pakietem 4 ogniw - do 3-4h na pełnym ogniu (kiera)

 

Jak odpalam obie na raz to noc zamienia się w dzień ;]

 

 

No i jeszcze czołóweczka Fenix HL55 na 1 ogniwo - do 3-4h na pełnym ogniu (EDC/biwak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwój podoba się, jeszcze oglądamy kocieoko 300 volt,ladowane przez USB, ale jak dla mnie konwój lepszy, bo raz dwa wkłada się drugie ogniwo. Dla normalnego rowerzysty w mieście lepiej mieć szybko sciągalną lampkę, dlatego oddzielny akum. odpadł.

 

Dziekiii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian? Modyfikacje? Dziesięć lat temu popularne byłyrobione w Polsce Bocialarki czyli zbieżność nazwy pewnie nieprzypadkowa, czyli Bocian modyfikuje coś z Chin i wtedy kupić? Czy zwykła aukcja na alegro za 120 zl np

 

http://allegro.pl/convoy-s2-latarka-na-rower-ogniwo-18650-uchwyt-i6552918088.html

 

Do tego zapas akumul, i ladowarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Bocian modyfikuje coś z Chin i wtedy kupić?

 

tu masz test tej mojej (S6).

 

Jak dla mnie to po tych modach ona swieci lepiej niz chinske S8 (sprawdzalem). Ponadto możesz sobie wybrać jaka chcesz optyke. No i najważniejsze dostajesz od niego pełną gwarę (chyba 2y). Także inwestycja na lata.

 

Jest jeszcze kilku innych magików (np. Greg). Trzeba poszukać w sieci.

 

http://www.torch.pl/forum/index.php?topic=61122.0;topicseen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(        :wallbash: :wallbash:

rzeczy których nie zrobiłem na Sowim jest sporo, w zasadzie cud że przejechałem się na seledynstodżu Maciejasa, co było nieziemskim pnęumatycznym odlotem,  szczęśliwie wsiadłem na cotica :) poza tym same antysukcesy, nie wspomnę dziwnej kierownicy ludzi morza, i ziemniaczanej stali, nawet nie porozmawiałem  za bardzo ze wszystkimi, za dużo było tematów wolnych szatańsko wciągających  jednak zbyt dolnozaworowych :) Obiecuję poprawę

 

A w sprawie lampek jako pokazał mokry zjazd na obiad jestem  diodowo zagubiony, dzięki Grizli za podniesienie z gruntu mojej lampki czaszki ! :thanks: do dziś mi świeci z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek i jego maszyna

 

Znak czasu - przeglądając galerię ponizej nie znajdziecie już trzech czy czterech inbredów ;) Ostał sie jeden, ale jak wiadomo - raczej zastępczy, tymczasowy.

 

 

DSCF0772_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#1 Itr & On-One Inbred 29er

 

 

DSCF0751_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#2 Grizzly & Niner

 

 

DSCF0754_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#3 akkwlsk & Kuwahara

 

 

DSCF0759_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#4 thomasz & Cotic

 

 

DSCF0756_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#5 Zeddead & Kross

 

 

DSCF0758_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#6 woojj & Genesis HL

 

 

DSCF0760_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#7 100lar3k & Csepel Woodlands

 

 

DSCF0762_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#8 Porcelanowy & Romet

 

 

DSCF0765_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#9 Rambolbambol & Tange Orange

 

 

DSCF0766_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#10 Yarr & Swój-Własno-Ręcznie-Wykonany-Zajefajny-Bastard-Mega-Hiper-Turbo-Wypas

 

 

DSCF0767_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#11 Mariola (pisownia za Itr'em) & Salsa El Grajek

 

 

DSCF0771_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#12 Tomek21001 & Mam-Mocne-Postanowienie-Na-Stalowy-Nawet-Ten-Genesis-Fajny-Jest ;)

 

 

DSCF0769_2016-%2Bgory%2Bsowie-%2Brower-%

#13 maciejas & Stooge-79er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

#12 Tomek21001 & Mam-Mocne-Postanowienie-Na-Stalowy-Nawet-Ten-Genesis-Fajny-Jest

Nie dość że glina to jeszcze "ta śmieszna rama co ma więcej trójkątów niż trzeba" wiadomego producenta. Oj dobrze że Ivana nie było bo obeszło się bez brzeszczotu. 

 

Ale - ludzką rzeczą jest popełniać błędy i grzeszyć. Ważniejsza od tego jest pokuta i postanowienie poprawy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale - ludzką rzeczą jest popełniać błędy i grzeszyć. Ważniejsza od tego jest pokuta i postanowienie poprawy  

 

tiaaa...skoro już o grzechach mowa to mam nadzieje, że następnym razem nie wycofasz się rakiem i pojawisz się na zlocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikeSkywalker ... jest kilka faktów, które przemawiały za Tomkiem i jego aluminiowych bujakiem:

  1. Wszelka eugenika to głupota (tylko stal, tylko carbon, tylko laczki kubota, tylko osoby z dysleksją, tylko ciągniki URSUS).
  2. Bez niego pewnie byśmy się pogubili, bo znał na wskroś tamte tereny.
  3. Miał kapitalną czekoladę i kabanosy z guźca.
  4. Chroniły go dwa piko-bernardyny, które jeśli nie umemłały by wrógów swoją słodkością, to pewnie i pożreć by mogły.
  5. Rower Tomka z uwagi na wielość trójkątów do nietypowych sie kwalifikuje.
  6. Jako jedyny z obecnych na zlocie posiadał karetke z przeszkolonym personelem medycznym (pozdrawiam gorąco).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać za mało emotek kolegom wkleiłem do postu i odebraliście go zbyt poważnie :P

 

Może na "właściwym" Paprykarzu jedyne Spece jakie się pojawią to Awol, Sequoia czy jakieś retro MTB :) 

 

Nie chciałbym ciągnąc dyskusji ale cóż, jeśli plany wyprawy do Szczecina, plany wyprawy do Gdańska i szybko zmienione (i pokrzyżowane) plany wyprawy w Sowie są grzechem to ufam że lekkim. 

 

 

 

Wszelka eugenika to głupota (tylko stal, tylko carbon, tylko laczki kubota, tylko osoby z dysleksją, tylko ciągniki URSUS)

Wiesz że tymi słowami poddajesz w wątpliwość dalsze istnieje Stallovego/Jednobiegowego? Owszem, można spotykać się w "nietypowym" gronie parę razy do roku ale czy o to chodzi?

 

Ale, niebyli i niedecyzyjni głosu nie mają także na tym zakończę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ić stont,Mike,najlepiej porzucać rowerem :thumbsup:

Ja już nawet słyszę to jego (pozwolicie na jedno słowo z plugawego języka) okrzyk "Leć szmato!". Okrzyk tak donośny, że Twój Spec pęka, za to jego Zimówka szybuje na odległość znaczną. ;)

Ten rzut to nie z braku szacunku do roweru/marki/czegokolwiek, to z miłości do Singla jako takiego. Taki jest Majk i jego Miłość - Zimówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@porcelanowy

Nie przeczę, że tak ma własnie Tange Orange się prezentować. To jest celowy zabieg. Jurny emeryt.

Dlatego też mostek klasyczny zamiast przejściówki Ahead, siodełko skórzane, stara narzędziówka z roweru Ukraina, błotniki i trąbka.

Nie będe wspominał tu na forum, kto za pomoca mojego emeryto-jazdu złapał zajawkę na takiego klamota i kto o wymiary jego bajpasów pytał. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...