Skocz do zawartości

[Widelec i luzy w kole] pare pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower romet rambler 2.0 z 2015 roku. Rower ma przejechane 1.5 k km. Od jakiegos czasu na tylnym kole pojawily sie luzy. Na zacisnietym hamulcu rower przesowa sie o jakies 2-3 cm. Rowniez przy poruszaniu prawo lewo widac drobne przesowanie sie lozyska. Mam do was pytanie czy moze byc to spowodowane odkreceniem sie jakiejs sruby czy nalezy wymienic lozyska oraz jaki to moze byc koszt w serwisie. Teraz drugie pytanie dotyczace widelca. Mam z nim problem ze po nasmarowaniu go gestym smarem tawotem ( tak, wiem... idiota) smarujac juz nowym smarem do tego przeznaczonym jest on odrazu caly czarny z drobinkami syfu co znacznie pogarsza jego prace. Czy jest jakas mozliwosc wyczyszczenia go bez rozbierania bo troche ciezko u mnie z kluczami. Lub ew. jaki mogl by byc to koszt w serwisie. Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piastą należy się zająć bo można ją zniszczyć jeżdżąc z luzami. Wyjmij koło i skręć konusy , ma się obracać lekko i bez zacięć ale jednocześnie bez luzu. W moim ramblerze nie było kontry i mogłem to sobie palcami skręcić , co sporo ułatwia.

 

Co do widelca to zawsze zostaje opcja wd 40 ale co potem? Będzie chodził na sucho? W serwisie dużo nie wezmą bo tam nic specjalnego w środku nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...