Skocz do zawartości

[rower] Dartmoor - który?


Jasio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam do was ogromne pytanie.

Szperałem ostatnio w poszukiwaniu jakiegos roweru zjazdowego.

Nie jestem przekonany do używanych wolałbym na wyprzedarzy.

Wpadły mi w oko dartmoory.

Bylby to moj pierwszy full do zjezdzania (Na razie jezdze na sztywniaku no XC) wiec nie jestem przekonany od razu do DH bardziej freeride, enduro.

Teraz pytanie czy lepiej kupić tego Wish Pro z bodajże 2013:

http://dobresklepyrowerowe.pl/rowery/gorskie-full-suspension/freeride-26/dartmoor/wish-pro

 

Czy poczekac pod koniec roku i ustrzelic jakas okazje na tego Dartmoora Wish bikepark 2016:

http://velo.pl/rowery/gorskie-full-suspension/freeride-26/dartmoor/wish-bikepark-2016

 

Odpowiadając z góry na pytania mam gdzie jezdzic na takim ala parku wiec cos takiego by mi pasowało.

Mam 15 lat 167 wrostu i waze 50 kg(jesli to bedzie potrzebne).

Jesli macie jakies propozycje to podawajcie smialo chcętnie sprawdzę.

 

Z góry dzieki za odpowiedzi :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcesz kupić rower fulla enduro/fr/dh do jazdy po warszawie i oczekuje poważnych odpowiedzi? Wiesz w ogóle co to dh/fr? Uwierz to nie jest zjazd z górki w parku...

 

Napisałem tak gdyż nie będę codziennie wyjeżdżał w góry.

Tak wiem co to jest i tak oczekuje poważnych odpowiedzi. (było by milo)

Nie zamiezam jezdzic na roweze za 5K z górki dla sanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś był poważny człowiek to napisał byś ile czasu w sezonie chcesz być w górach. Jeśli mało to po jakie licho sprzęt zjazdowy?? Pomyśl nad rowerem enduro bo przynajmniej do zwykłej jazdy się to nada. 

 

A 5K jako budżet na DH to drobnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 15 lat, naprawdę zastanów się czy jest Ci potrzebny taki sprzęt czy chcesz "poszpanować" przed kolegami. Na dobrym HT można zdziałać więcej niż się wydaje.

 

Pytanie też, jak często będziesz w tych górach. Bo jeżeli masz tam być raz na rok a przez resztę czasu uprawiać "dałnhil" w Warszawie to szkoda zdrowia na takiego kloca.

 

Napisałem tak gdyż nie będę codziennie wyjeżdżał w góry.

Tak wiem co to jest i tak oczekuje poważnych odpowiedzi. (było by milo)

Nie zamiezam jezdzic na roweze za 5K z górki dla sanek.

 

A tutaj mi się przypomina podpis jednego z użytkowników, który ma mniej więcej tekst "Moja mama jeździła po lesie na Wigry, a ja na super sprzęcie za 1500 zł nie dam rady?". Do czego pije? Do tego że gdybyś chociaż delikatnie zorientował się w temacie, to za 5k kupisz fajne HT, jakiegoś takiego biednego Full'a bo dużego wyboru nie będzie i pewnie amor i kilka części jeżeli chodzi o DH.

 

Zresztą, jeżeli w górach nie spędzisz powiedzmy 90% czasu to na cholerę Ci zjazdówka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Użytkownik 780 postów 104 Bardzo dobra Płeć:Mężczyzna Skąd:Otwock Imię:Filip Napisano wczoraj, 21:13 Masz 15 lat, naprawdę zastanów się czy jest Ci potrzebny taki sprzęt czy chcesz "poszpanować" przed kolegami. Na dobrym HT można zdziałać więcej niż się wydaje.   Pytanie też, jak często będziesz w tych górach. Bo jeżeli masz tam być raz na rok a przez resztę czasu uprawiać "dałnhil" w Warszawie to szkoda zdrowia na takiego kloca.    A tutaj mi się przypomina podpis jednego z użytkowników, który ma mniej więcej tekst "Moja mama jeździła po lesie na Wigry, a ja na super sprzęcie za 1500 zł nie dam rady?". Do czego pije? Do tego że gdybyś chociaż delikatnie zorientował się w temacie, to za 5k kupisz fajne HT, jakiegoś takiego biednego Full'a bo dużego wyboru nie będzie i pewnie amor i kilka części jeżeli chodzi o DH.   Zresztą, jeżeli w górach nie spędzisz powiedzmy 90% czasu to na cholerę Ci zjazdówka? 
 

 

Dzieki za odpowiedz.

 

W góry albo przynajmniej na wyciag wyjezdzalbym przynajmniej raz na 2 miesiące bo mam tam rodzine. poza tym bez przesady nie muszę chyba byc codziennie w órach żeby ćwiczyć (chyba żę o czymś niewiem to ok :laugh:)  W wakacje kumple jezdza na obozy wiec a na razie jezdzilem z nimi na moim XC i dawałem sobie naprawde radę. Tylko, że to nie były prawdzie trasy a na obóz DH nawet jakby mi pozwolili organizatorzy to głupio mi trochę na XC zjeżdzać. :)

 

Myślę, żę nie jestem aż takim świeżakiem, który po porstu chce sprawdzić czy to mu się tak wogóle podoba ale nie jestem też doświadczony w rowerach zjazdowych dlatego zwracam się z prośba do was.

 

Wiem żę 5K to jak na DH bardzo mało dlatego szukam jakiejś okazji i właśnie wydaje mi się, że ją znalazłem. 

 

Ten wish pro 2013 kosztuje to swoje 5,5K ale to chyba nie dużo jak na taki rower. Dajcie znać czy jest dużo gorszy od Wish bikepark 2016 bo cenowo to jest duża różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprzęcie się nie wypowiem bo DH to nie moja działka. Natomiast wyjazd w góry raz na dwa miesiące to za rzadko żeby męczyć się na takim klocu, nawet jak doliczysz te obozy czymkolwiek są. 

 

No chyba że masz inny rower którym będziesz jeździł a DH kupisz dla zabawy, to już inna sprawa.

 

Weź też pod uwagę że masz 15 lat, będziesz teraz rósł, cholera wie, może urośniesz o 5 cm i nic się nie zmieni a może wystrzelisz o 20 cm i rama będzie zdecydowanie za mała.

 

Ja tą wypowiedzią kończę uczestnictwo w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W góry albo przynajmniej na wyciag wyjezdzalbym przynajmniej raz na 2 miesiące bo mam tam rodzine. poza tym bez przesady nie muszę chyba byc codziennie w órach żeby ćwiczyć (chyba żę o czymś niewiem to ok :laugh:)  

 

To rodzina musi pomieszkiwać tuż przy stoku bo tym co kupisz i na takim napędzie nigdzie nie podjedziesz. Pewnie zdajesz sobie z tego sprawę. Opłacalność tego typu sprzętu to minimum powiedzmy z 14-16 dniówek w górach. Wszystko poniżej to zwykłe zawracanie gitary i w takim przypadku możesz sobie kupić i tego tańszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opłacalność tego typu sprzętu to minimum powiedzmy z 14-16 dniówek w górach. Wszystko poniżej to zwykłe zawracanie gitary i w takim przypadku możesz sobie kupić i tego tańszego. 

 

 

 

Ok to co pan proponuje?

Może jakieś enduro z bardziej zjazdową geo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...