Skocz do zawartości

[Adapter bagażnik] Adapter do bagażnika, hamulce tarczowe


darthachill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce zamontować sakwy crosso i zdecydowałem się na bagażnik crosso z przodu i z tyłu. Czy do montażu takiego bagażnika konieczny jest  adapter na hamulce tarczowe? I czy tulejka, śrubka i zakrętka muszą kosztować 30 zł!!? Na 2 bagażniki to wydatek 60 zł + przesyłka...

 

Dajcie znać czy do tego Roweru muszę kupować ten adapter.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze masz to adapter musisz mieć. Czy musi kosztować 30 zł..no pewno, że nie musi. Możesz sam sobie zrobić :) 

A ten drugi adapter to gdzie chcesz zamontować? Przedni bagażnik montuje się na obejmy i adapter nie jest potrzebny.

Jak chcesz kupić sakwy i bagażnik pisz na priv..zamawiam większą partię towaru, może uda się coś w dobrej cenie załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tarczowe to dla mnie temat nowy - mam je od miesiąca w nowym rowerze. I też myślałem, że będzie kłopot z montażem bagażnika, słyszałem wcześniej o adapterach/tulejach, nie bardzo wiedząc o co chodzi i dlaczego... Czy chodzi o to, że boczne pręty bagażnika mogą kolidować z tarczą hamulca? Ostatecznie bagażnik zamontowałem bez żadnych dodatków. Trzeba go było jedynie mocniej rozgiąć, aby boczne pręty objęły szerszy tylny widelec nowego roweru. Chyba wszystko zależy właśnie od tego, jak jest skonstruowany tylny widelec roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter jeśli będzie potrzeba to możesz zrobić z nakrętek. Nic nie kosztuje, a działa. Pod te śruby z zestawu na pewno da się założyć 1 nakrętkę bez konsekwencji. Przy dwóch może być proem z długością gwintu wprowadzonego do ramy.

 

Jaki masz rozmiar koła (bo tu też mogą być komplikacje) i jak chcesz przyczepić przedni bagażnik?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to 28" tonie będzie problemu.

Problem możesz mieć z mocowaniem rzedniego bagażnika. Masz mocowanie na obejmach do widelca + mocowanie pod V-brake. Może same obejmy wystarczą. Jak chcesz to mogę Ci podesłać fotki jak ja przerobilem mocowanie pod Vbrake których tez nie mam :)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to 28" tonie będzie problemu. 

Problem możesz mieć z mocowaniem rzedniego bagażnika. Masz mocowanie na obejmach do widelca + mocowanie pod V-brake. Może same obejmy wystarczą. Jak chcesz to mogę Ci podesłać fotki jak ja przerobilem mocowanie pod Vbrake których tez nie mam  :)

 

Możesz podesłać, póki co przyszedł rower na bagażniki nadal czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie potrzebujesz żadnych adapterów do tylnego bagażnika - hamulec masz wewnątrz trójkąta, dolny otwór montażowy w rozsądnym miejscu.

2. Do przedniego - być może dasz radę zamocować go korzystając z dołączonej obejmy i któregoś z otworów montażowych na widelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...