Skocz do zawartości

[Pęknięcie komina ramy alu] Czy ratować?


Kowal1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zwracam się z pytaniem do doświadczonych kolegów, którzy widzieli nie jedną połamaną ramę w okolicy komina sztycy.

 

Pacjent to sztywna rama Cube LTD z 2012 aluminium (Superlite AMF 6061 Double Butted). Przebieg ~15 tyś km. Moja waga to 71kg. Sztyca alu PRO LT 31,6mm x 400mm - osadzona głęboko ze znacznym zapasem do znacznika minimum.

 

Dziś zauważyłem pękniecie komina sztycy, w okolicy otworu kończącego podcięcie zaciskające sztycę. Pęknięcie ma 2,20mm i od środka też jest widoczne.

 

Pytanie, czy jest sens jakoś próbować ratować tą ramę?

 

Do głowy przychodzi mi pomysł, aby rozwiercić ten otwór (wstępnie przymierzając musiałbym rozwiercić na 12-14mm), aby pozbyć się pęknięcia. Nie powinno to bardzo osłabić komina i może zatrzymał postępowanie pęknięcia. Co wy na to? Zdjęcie w załączniku.

 

post-156868-0-62049500-1466887224_thumb.jpg

 

Na szczęście pękniecie to nie jest w niebezpiecznym miejscu, bo nawet jak pęknie po całym obwodzie to sztyca utrzyma całość w kupie i nie powinienem połamać sobie kręgosłupa. Jeśli się mylę do dajcie znać, a zacznę rozglądać się za czymś nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...