Skocz do zawartości

Nowy łańcuch, stara kaseta/korba


schnor25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam taką zagwozdkę, którą mam nadzieję pomożecie mi rozwiać. Otóż mam Hexagona X9 z kasetą Shimano HG20, do tego mam fabryczny łańcuch KMC (jaki model nie mam pojęcia, nic na Nim w sumie nie pisze). Przejechałem do tej pory nieco ponad 2000 km i...postanowiłem, że wymienię łańcuch ( :D). Wiem, że z fusów wróżyć nie będziecie i bez fot kasety/korby się nie obejdzie (może nawet zaraz ruszę 4 litery i pójdę cyknąć foty). Chodzi mi o takie wasze luźne spostrzeżeni. Czy po takim kilometrażu w ogóle warto przekładać łańcuch? Czy śmigać dalej na obecnym napędzie i go zajechać na amen (łańcuch wyciągnięty już o 0,75%)? Dzisiaj na próbę założyłem nowy, zrobiłem parę km, ale jakoś nie fajnie całość działała (być może regulacja tylnej przerzutki by pomogła). Jak mam na wyeksploatowanych podzespołach zajechać nowy łańcuch (X9.93), to wolę zrobić drugie tyle co do tej pory i zarżnąć "całość".

 

Miejsce litość i wyrozumiałość dla "janusza" amatokolarstwa B)

 

EDIT (foto):

 

Kaseta 1

Kaseta 2

Korba 1

Korba 2

 

Dodam, że najczęściej śmigam na przełożeniach, przód (2 bieg, środek), a tył 7-8-9 (czyli tych cięższych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...