Skocz do zawartości

Problem z tylnim kolem i przezutkami, prosze o pomoc!


Marcepan

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ostatnio wymienilem przedni mechanizm czyli obie korby i lozyska poniewaz w rowerze byla wada fabryczna i jedna nakretka byla zle zrobiona i chocby nie wiem ile razy wymienial lozyska zawsze po kilku obrotach pedalow rozwalalo wianuszki lozysk. Teraz jest git ale problem jest nadal z tylem. 

 

A konretnie chodzi o to ze wymienilem tylnia kasete i ten drazek co idzie w srodku piasty niestety przy pedalowaniu tylnie kolo nadal skrzypi i mam wrazenie jak by metal ocieral o metal a do tego kolo krzywo sie kreci i szarpie . Sprawdzalem kolo nie jest scentrowane a nakretki te dociskowe w scrodku sa dokrecone na kole. Prosze o pomoc co to moze byc i jak to naprawic bo juz nie mam pomyslow a troche sie boje tym jezdzic zeby czasami kola nie skrzywilo w ramie i wypadek jak nic.

 

Mam jeszcze problem z przerzutkami z tylu a konkretnie fakt ze lancuch nie schodzi na ostatnie 2 zebatki ( te najmniejsze ) co mam z tym zrobic przekladnia manetek sie konczy a lancuch nie schodzi na ostatnie 2 zebatki. 

 

Za wszelka pomoc bardzo dziekuje a jesli temat zostal powtorzony albo w zlej czesci forum to przepraszam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Do tego usuń " ! " z nazwy tematu.

 

Dalej:

Regulacja przerzutek 

Koło proste w centrownicy i ma bicie w rowerze to znaczy że za słabo jest zaciśnięty zacisk koła albo trzeba podziałać szlifierką. U mnie koło nie chciało wejść do końca , lekki szlif i wchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...