Skocz do zawartości

[szosa]Kompatybilność klamkomanetek


bartek_s1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower na cienkich kołach 28, z prostą kierownicą na soprzęcie shimano tourney - przód 3 rzędy, tył - 7.

Przymiarzam się do zmiany kierownicy na kierownicę baranek. Znalazłem ofertę klamkomanetek klamkomanetki Shimano ST-2300. Czy owe klamkomanetku będą pasować do mojego osprzętu ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ST-2300.

Jest to dwu rzędowa przednia manetka a Ty potrzebujesz 3 rzędowej , chyba że jednego byś nie używał. Z tyłu masz 7 biegów a manetka jest pod 8 więc zostanie Ci jeden nie wykorzystany i na manetce będzie 2 ale to będzie 1 albo możesz ustawić , że 1 to 1 ale wtedy zostanie Ci jeden w dół. Wtedy możesz ograniczyć zakres przerzutki tak , aby nie spadał łańcuch przy wrzuceniu 8 biegu na manetce (linka będzie luźna) ale przerzutka nie pójdzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś mi napisał że z przodu jest 2/3 rzędowa ... Chyba zamówię tę kierownicę z tymi klamkomanetkami i spróbuję je zamontować :)

Obecnie mam zwykła kierownicę ze zwykłami klamkomanetkami, może uda mi się ją sprzedać...


A jak będzie wyglądała współpraca z hamulcami v-brake w moim rowerze ? Nie będzie za bardzo blokowało kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie.

Klamka szosowa ciągnie mniej linki niż v-br przez co będziesz miał długi skok i będziesz musiał mocno cisnąć. 

 

Rozwiązaniem tego problemu jest przejście na hamulce mini v-br , które są kompatybilne z klamkami szosowymi.

Przykładowo takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawnie działać nie będzie , skok będzie długi, ale jak sobie porzucasz mięsem to się kiedyś uda to ustawić. Przy takiej konfiguracji minimalna centra to także ocieranie.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze pytanie czy te mimi-vbrake bedą pasowały do mojego roweru :)


Tak wygląda przód mojego roweru. Po zakupie kokpitu trzeba będzie spróbować czy będzie dobrze działały te hamulce v-brake. Jeśli nie to zakupię hamulce szosowe. Czy jest tutaj możliwość zamontowania takich hamulców ?

Proszę o porady

post-194155-0-93908400-1466671910_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...