Skocz do zawartości

[pompka] wytrzymała lekka uniwersalna pompka


darthachill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znalazłem wiele tematów tego rodzaju, niestety starych dlatego postanowiłem odświeżyć temat:

 

Pompkę będę chciał zabrać w podróż  2-4 tygodniową więc chcę aby spełniała poniższe kryteria

 

- Wytrzymała 

- Mała/Lekka

- Do wszystkich rodzajów wentylków

- Zaciskowa na wentylku.

- Mile widziane zapięcie uchwyt do ramy

 

Budżet - 50 zł? Nie wiem czy opłaca się inwestować więcej.

 

To co polecają ludzie z innych starych tematów:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/reczne/p,pompka-z-manometrem-mini-cld-027g-teleskopowa-beto,170767.html

O powyższym produkcie wyczytałem, że może się rozlecieć.

 

http://www.mbike.pl/pompka-author-aap-one-plastikowa-srebrno-czarna,3,9050,8237

 

Dajcie znać co sami polecacie  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem taką pompeczkę https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/reczne/p,pompka-mini-compact-teleskopowa-blokada-magnetyczna-pro,460062.html

 

Jestem z niej zadowolony, lekka, w zestawie jest uchwyt na ramę z gumką żeby nie wypadła przypadkowo, magnetyczna blokada zapobiega rozsuwaniu się pompki. Jak na 35 zł to elegancja :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą Beto z manometrem. Działa od 3 lat, ale nie jest bezproblemowa. Manometr się urwał, był bardzo delikatnie przytwierdzony do korpusu. Oczywiście nigdy nie wskazywał sensownych wartości. Przykleiłem go klejem na gorąco i zacisnąłem bardzo mocno grubą trytytką. Czasem zdarza się jej puszczać drugą dziurką powietrze - zakładasz na AV a przez otwór presty troszkę powietrza ucieka. Tłok jest zatarty, nie ten malutki tylko ten gruby co się go blokuje obrotem pierścienia. Pompka szczelności nie straciła ale tarcie czuć wyraźnie, trzeba użyć siły żeby napompować koło, dodatkowo bardzo się nagrzewa. Blokadka na wentyl nie zawsze jest szczelna, czasem podczas jednego pompowania trzeba trzy razy zakładać głowicę na zaworek.

 

Teraz zalety: jest zapięta na ramie. Koło na nią chlapie. Czasem była tak zalepiona błotem, że nie było jej widać. Przeżywała błota piaski deszcze mrozy, mycie, szorowanie. Dwa razy ją topiłem, tzn była tak brudna, że ją w wodzie kąpałem, nabierałem wody żeby wypłukać wszystko ze środka. Dwa razy przez te trzy lata psiknąłem jej tu i tam silikonem w sprayu...

 

 

Za dwie dychy można się spodziewać jednorazówki. Ta może nie jest jakaś rewelacyjna och i ach, ale mimo ciężkiego życia nadal funkcjonuje. Nawet ta gumka którą się zapina dodatkowo w uchwycie się nie poddała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei używam tej https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/reczne/p,pompka-pumper-kompozyt-czarna-author,191311.html

Wożę ją cały czas przypiętą do ramy i trzyma się pewnie. Rączka jest blokowana do korpusu więc w trasie raczej nie powinna się rozłożyć. Dodatkowy rzep chroni przed wypadnięciem pompki z uchwytu. Jest możliwość zaciśnięcia na wentylu, zmiana rodzaju wentyla poprzez przełożenie uszczelki. Na awaryjne sytuacje w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja z kolei używam tej https://www.centrumr...hor,191311.html

Wożę ją cały czas przypiętą do ramy i trzyma się pewnie. Rączka jest blokowana do korpusu więc w trasie raczej nie powinna się rozłożyć. Dodatkowy rzep chroni przed wypadnięciem pompki z uchwytu. Jest możliwość zaciśnięcia na wentylu, zmiana rodzaju wentyla poprzez przełożenie uszczelki. Na awaryjne sytuacje w sam raz.

 

Długo już ją używasz? Miałeś z nią jakieś problemy albo zauważyłeś coś niepokojącego :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją jakieś trzy miesiące i z racji, że zepsuła mi się końcówka do pompowania od kompresora to używam jej jako podstawowej pompki. Mimo, że wykonana jest z plastiku to nie sprawia żadnych problemów. Nie widać żadnych oznak zużycia, zacisk na wentyl działa bardzo dobrze (nie miałem sytuacji żeby podczas pompowania pompka spadła z wentyla). 

Szukałem awaryjnej pompki na wypady w teren, takiej żeby po prostu była zaczepiona do roweru w razie jej nagłej potrzeby. Po drugie brałem też pod uwagę stabilny uchwyt, chciałem żeby był z rzepem przez przypadek pompka nie wypięła się podczas jazdy. Ponadto uchwyt pompki po wyciągnięciu tłoka można ustawić pod kątem 90 stopni co ułatwia jego trzymanie. Podczas jazdy pompka stabilnie utrzymuje się na swoim miejscu, nie sprawia mi żadnych problemów. Ja swój zakup oceniam bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc wszystkie za i przeciw zdecydowałem się jednak na LEZYNE POMPKA SPORT DRIVE HV  

 

 

Bardzo dobry wybór! Polecam :)

 

Tylko zwróć uwagę jaka wersję Drive będziesz kupować (HP - high pressure do trekingów/szos, HV - high volume do MTB). Wersja mała HV (170mm) daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Myśle, że autor tematu się nie obrazi jeśli podepnę się pod temat, gdyż mam podobny dylemat, a chodzi mi o to, że też zastanawiam się nad zakupem pompki Lezyne, tyle że jest kilka modeli jak: Sport Drive, Drive, Tech Drive, Alloy Drive, Pressure Drive. Chciałbym, jeśli to nie problem o napisanie jakie są podstawowe różnice między tymni modelami, czy różnią się tylko max ciśnieniem, czy są jeszcze jakieś inne różnice ??? Rozważam nabycie modelu do MTB czyli HP i służyć będzie tylko awaryjnie, w związku z tym jaki model możecie śmiało polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem LEZYNE HP, i po użyciu kilka razy, za cholerę bym jej nie zamienił na tańsze pompki :D. Wbrew pozorom jest wydajna, tłok się nie nagrzewa szybko, nie masz wrażenia ze coś się za chwile rozwali, jest mała lekka. Tylko zastanawiam się jak zamontować uchwyt do ramy aby nie porysować ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie
Nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc sie podepnę.

Potrzebuję pompkę awaryjną gdy złapę kapcia do czasu dojazdu do kompresora. Rower szosowy 8 bar. Czy bawić się w pompki pompujące do tego ciśnienia czy na 4-5 można spokojnie dojechać?

Propozycje mam takie:

1) https://www.decathlon.pl/pompka-rowerowa-rczna-mnp-100--id_8056700.html
Decathlon 100 za 12 zł, jak się rozpadnie to żadna strata. Niby pompuje do 5,5.

2) http://www.akcesoria-rower.pl/beto-teleskopowa-pompka-rowerowa-cld-025g-z-manometrem-p-919.html

Beto CLD-025G. 30zł ale ma manometr i pompuje do 8,5 bar. Czy to jest warte dopłacenia?

Czy może coś innego? Generalnie tak jak napisałem. Pompka awaryjna byle dojechać do kompresora więc nie chcę wydać więcej niż ok. 30zł by dwa razy użyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką z decathlon i jak za te chyba 13 zł jest spoko, swoje opony dałem radę napompować do max 4.7 (opony Vittoria RUBINO PRO 23c)więc nie jest źle. Jako awaryjna w zupełności wystarczy. Dobrze trzyma się w uchwycie (sam asfalt i miejskie krawężniki) a zatrzask trzyma się elegancko na wentyl, czy to presta, czy wentyl samochodowy.

 

Moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka z deca jest dobra na awaryjna sytuację, ale jest to raczej jednorazówka, że względu na plastikową rurę- po 3 pompowaniach już wyraźnie ciężej chodzi, ale swoją rolę spełniła ;) no i trzyma się pewnie w uchwycie dzięki znikomej wadze- górskie zjazdy to nie problem (rower typu hardtail więc trochę ja wytrzęsło ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie opony pompowałeś? Szosowe? Ja pompowałem opony 2,25" do ciśnienia ok. 3 barów (3 kapcie :/) i poza tym że ręka już na więcej nie miała siły, to pompka się dość mocno nagrzała i wyraźnie trudniej chodziła, gdyby była możliwość jej jakiegokolwiek wyczyszczenia/ nasmarowania w środku to twierdziłbym inaczej, ale z moich obserwacji wynika że więcej jak 10 pompowań opon o objętości podobnej do koła 26x2,25 nie przeżyje ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem lata temu, po wielu przebojach z pompkami, produkt marki Crank Brothers.

Pompka w wersji mini z główką na dwa wentyle, manometrem i pokrętłem dwóch trybów pompowania.

 

Jestem mega zadowolony. Fakt, że przekracza budżet założyciela tematu, ale warto kupić raz, a porządnie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...