Skocz do zawartości

[Opony] Jakie opony wybrać do 29era?


RWD10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Właśnie zastanawiam się nad zmianą opon w moim rowerze MTB, aktualnie mam fabrycznie założone jakieś drutówki Maxxis. Chcę kupić opony do 200 zł za sztukę. Opona ma być dość uniwersalna i szybka. Ma służyć do ścigania się terenowych triathlonach i trochę maratonów MTB. Aktualnie więcej jeżdżę na szosie i nam mam tam założone opony Continental GP4000SII z których jestem zadowolony. Jak to jest z Continentalem w MTB, czy np. opona X-King racesport to dobry wybór??

Pozdrawiam
Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na tyle Race Kinga Race Sport 2.2 przebieg 1200 km, odpukać zero kapci , zużycie na poziomie 5-10 procent ,używana zgodnie z zalecaniami producenta czyli 90 procent szuter, las, korzenie, piach... Cisnienie 2-2,5 atm. Jak ktoś mówi ze to opona na jeden wyścig, to albo nie wie co mowi, albo niech mi powie o wyścig na jakim dystansie mu chodzi??? ;-)

A tak poważnie to napis Race Sport nie oznacza ze musisz mieć sponsora, chociaż X-King nie będzie tak trwały, wiec jak juz to proponuje dać go na przód a RK na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ja używam, Schwalbe Racing Ralph i jestem zadowolony. Nieźle trzymają szczególnie w trudnym terenie, szczególnie dobrze zachowuje się na piasku. Nieraz mu uratowała życie. Był nawet przypadek że bez szkody wjechawszy niechcący z suchego w plamę błota, przy dużej prędkości wyszedłem bez szwanku. Ja jestem zadowolony.

 

Wysłane z mojego M2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mountain King lub Race King. W granicach 200zł spokojnie kupisz, Mountain Kingi nawet dużo taniej, 2.2 to za lekko ponad 100zł dostaniesz spokojnie w ######, na allegro widziałem już drożej trochę. Generalnie to możesz pomyśleć też nad X-Kingami, Race Sport moim zdaniem się nie zupełnie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...