Skocz do zawartości

[Rower] Unibike Crossfire 23 cale - rocznik 2011 vs 2015 - geometria ramy - ból kręgosłupa


suaveklip

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ponad miesiąc temu ukradli mi mojego Unibike Crossfire 23 cale ( mam 196cm ).

 

Odczekałem ponad 4 tygodnie z nadzieją, że się odnajdzie.

 

Dłużej nie wytrzymałem - pełnia sezonu a ja bez roweru.

 

Postanowiłem kupić rower pod siebie - nic specjalnego nie znalazłem więc postanowiłem kupić ten sam rower ale z nowszego rocznika.

 

Padło na Unibike Crossfire Disc GTS 2015 - rower kupiłem w sklepie internetowym.

 

Oczywiście z racji wzrostu kupiłem z ramą 23 calową - abym mógł swobodnie i wygodnie jeździć jak na poprzedniku.

 

Rower dojechał na miejsce - wczoraj jeździłem po raz pierwszy ale.....

 

No właśnie jest jedno ale rower jest krótszy niż ten z roku 2011.

 

Rama jest 23 calowa ale coś jest nie tak - jak jadę to odczuwam dyskomfort w okolicy lędźwi.

 

Czy to możliwe aby geometria ramy aż tak się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat ?

 

Jakich patentów uzy© aby sobie pomoc i odpowiednio ustawi© rower pod siebie?

 

Zakup rogów byłby dobrym pomysłem?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz kombinować z ustawieniami mostka, podkładkami, kierownicą, przesunięciem siodełka.

Rogi mogą się czasem przydać - zależy to także od preferencji, jednak jest to tylko zmiana chwytu, więc niestety podczas hamowań i zmian przełożeń nie będą grały żadnej roli.

Proponuję podjechać do jakiegoś sklepu rowerowego i poprosić o poradę i pomoc we właściwym ustawieniu / skorygowaniu obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...