Skocz do zawartości

[Singlespeed] Co sądzicie?


Wallyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
na wstępie zaznacze, że nie jestem pewien czy dany rower to singlespeed, ostre kolo czy po prostu szosa ( zwyczajnie się nie znam, jest to dla mnie coś nowego bo wczesniej jezdzilem na MTBku).
Obecnie szukam roweru do jazdu po mieście, ma głównie służyć do przemieszczania sie z pkt A do B, takiego którego nie będę bał się zostawić pod uczelnią, sklepem itp ( dużo kradzieży obecnie w 3miescie : P )
Dlatego nie chce wydać więcej niż jakies 600-700 zł, przeglądałęm allegro i wpadł mi w oko taki oto rower
http://allegro.pl/ostre-solo-xt-kurierski-fixed-vintage-single-kolo-i6259828415.html

Chciałęm zapytać czy warto, bo tak jak wspominałem jestem zielony jesli chodzi o tego typu rowery. Zaznaczam, że zależy mi na prostocie, funkcjonalności no i też na wyglądzie bo po prostu tego typu rowery mega mi się podobają wizualnie, stąd zainteresowanie.

Pozdrawiam i czekam na jakies opinie, rady i propozycje ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Rower ten ma naped dwubiegowy, gdyż jak napisano:

 

 

 

rower wyposażony jest w dwurzędowy wolnobieg 14 i 17

 

Cały myk polega na tym, że aby zmieć bieg musisz ręcznie przeniesć łańcuch z jednego trybu na drugi i odpowiednio naciagnąc łańcuch. 

 

Rowerek jest ładniutki klasyczny i wogóle fajowy ale...

 

Stalowe obręcz plus hamulce typu spowalniacz to coś dla człowieka o mocnych nerwach, świetnie jeżdżącego po mieści i nie bojacego się ni bójmy sie tego stwierdzenia, łamania przepisów i podejmowania ryzyka. Zdecydowanie najsłabszy, choć bardzo szykowny optycznie detal.

 

Stalowa korba na kliny. Tak samo ładniutka jak niepraktyczna, starodawna i ma niewymienialny blat. Czyli jak sie skończy to idzie w śmietnik.

 

... co biorąc pod uwage jej antyczność nie jest takim najgorszym obrotem sprawy.

 

Piasty Maillard, ponownie klasyczne, ładne i zupełnie nieuszczelnione. Porażka na maksa, szczególnie w warunkach innych niż suche i pogodne.

 

No i na sam koniec tak olbrzymia, sprężynowana kanpa zamiast siodła. Bradziej na miejcu takie cuś w bułkowozie na bazie Holenda niż dynamicznym rowerze post-szosowym. 

 

I nie chodzi tu o wyglad, choć i tak kontrowersyjny to wybór estetycznie, ale o fakt, że na rowerze z generalnie pochylona pozycja taki fotel poprostu przeszkadza i ugniata w te wszystkie miejsca w których nie powinien.

 

Elegancji, ładniutki i omijałbym z daleka.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony za grosze gdzieś na bazarze, trochę podorobiony na handel i tyle, totalnie nie praktyczny j/w Ci napisał kolega, będziesz się z nim użerał, poza tym ten typ bike-a jest naprawdę słaby na miasto, najpierw w ogóle podbij do kogoś, posmigaj a szukasz o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W takim razie może po prostu rozejrze się za jakąs stara szosą do miasta?

 

... i to jest nielicha koncepcja. Jak jeszcze sam odbierzesz i oblukasz czy nie dostajesz szmelcu za swe cięzko zarobione pieniądze...

 

Dodatkowo, jak zajedziesz napęd, taką stara szose stosunkowo tanio będzie można usinglowić lub wyostrzyć.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Standard...

 

Czy koła proste, czy rama i widelec nie bite,czy naped nie zajechany, czy dobrze chodzi, czy obręcze nie zjedzone, czy szczęki hamulców odbijaja, czy klocki nie skamianiałe na amen...

 

Warto tez zagladnąc do rury podsiodłowej żeby sie nie okazało, ze kupiłeś sobie plantację rdzy. Zwracaj uwage na wszelkie wybrzuszenia i bomble pod lakierem ktore moga zwiastować rozległe i głeboko wżarte ogniska rudej...

 

No chyba, ze trafisz na alusa, to wtedy patrz czy otworami odprowadzajacymi gazy polutownicze/spawalnicze nie sypie sie biały proszek - czytaj utlenione alu. Wtedy unikaj jak zarazy...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...