Skocz do zawartości

[rower] Cube Nature Pro vs Specialized Crosstrail Elite Disc ?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Jestem nowy na forum, więc na imię mam Paweł i mam 27 lat :)

Do rzeczy, szukam roweru głównie do miasta, czasem lekki las. Mam 93 kg i 191 cm wzrostu. Wybór zawęziłem do kilku modeli:

 

Specialized crosstrail elite disc

http://www.zuchlinski-sklep.com.pl/specialized-crosstrail-elite-disc-rozmiar-xl,3,14380,7630

 

Cube nature pro

http://allegro.pl/rower-cube-nature-pro-2015-rozne-rozmiary-ramy-i6235781946.html

 

i jeszcze może cube nature

http://allegro.pl/rower-cube-nature-2015-rozne-rozmiary-ramy-i6235781978.html

 

Który lepszy specjal, czy nature pro? Za bardzo się nie znam. Wybierając te modele, głównie patrzałem na wygląd i jakieś ogólne opinie o markach jakie znalazłem w necie. Cena podobna. Jak Cube to jeszcze małe pytanie czy warto brać nature pro czy lepiej zaoszczędzić i kupić nature.

Proszę o pomoc w wyborze, jaka rama lepsza, jakie podzespoły lepsze i ogólnie którego polecacie.

 

Z góry dzięki za odp, pzdr :)

Edytowane przez pablo0072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec ma 2 grupy gorszą przerzutkę tylną niż nature pro . Ma też piasty firmowane swoim logo ( więc nie wiadomo co to ) , nature pro ma shimanowskie .

Ale najważniejsza różnica jest w ilości biegów . Nature pro 3x10 , Spec 2x10 . Tylko nie pytaj mnie który lepszy . O to można toczyć dłuuugie boje . Teraz modne są napędy 2x10 , 1x10 , 1x11 ..... 

Moim zdaniem najlepsze jest 3x9 ale pewnie będę w tym poglądzie odosobniony .

Amorki i hamulce maja takie same .

Wybieraj ile chcesz biegów .

Nature ma takie same koła co n pro , takie same hamulce taki sam amor . Różni się napędem - ma 3x9 . Ma też niższej klasy kasetę i manetki . Korby też są inne ale nie powiem czy w pro są lepsze - są inne bo do 3x10 .

Oba cuby mają takie same ramy i raczej nikt nie powie czy lepsze czy gorsze od speca .

Na pewno nature Pro i spec to dobre rowery . Nature to solidny średniak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga co do napędu - przełożeń . Spec ma mniej biegów ale nie o ilość chodzi tylko o zakres przełożeń . Oba Cuby mają i lżejsze i szybsze biegi .

W specu tych lekkich nie powinno zabraknąć ( chyba że chcesz zdobywać alpejskie przełęcze ) ale z szybkimi będzie problem . 44:11 = 4 czyli tyle ile  w MTB z  24 albo 27 biegowym napędem . Z uwagi na większe koła pojedziesz szybciej niż na MTB ale jeśli masz parę w nogach może ci zabraknąć ,, twardości " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze. Zdecydowałem się na Cuba Nature Pro. Trochę ponegocjowałem i dostałem w cenie modelu 2015 (tej co na aukcji wyżej) model tegoroczny. Po niedzieli pewnie będzie to za jakiś czas napiszę jak się spisuje. Jeszcze raz dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...