Skocz do zawartości

[Rama] Peak 27,5


alvin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie robię, allegro przekopałem olx też, gdzie się daje staram się zakombinować i coś przyoszczędzić racjonalnie. Parę gratów już mam będą wykorzystane reszta się kompletuje. Jak będzie złożone wszystko to zapodam zdjęcia ocenicie mój wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem manitou marvel expert 100 mm QR15, nowy kosztował mnie 9 stówek. W tej kwocie jeśli brać pod uwagę rebe lub sid to tylko używane można dostać. Serwis manitou widzę że nie jest trudny jest sporo o tym w necie. Części tez dostępne chociażby w velo. Sam amor prezentuje się fajnie i solidnie mam już go w domu, co do wagi to sprawdzę po przycięciu sterówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego peak-a kupiłeś?

Dodam tylko od siebie, że ta ich rozmiarówka jest jakaś z d...

Na stronie jest napisane, że M to 19 cali a górna rura ma 615 mm ale mierzone od środka sztycy do środka starówki jest 590 ataki pomiar sugeruje rysunek!

Podsiodlowka 480 więc to jest 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrezygnowalem z Pakea, chodz juz dostarczono go do mnie. Po oblukaniu go jednak ciut widac czemu jest jedna z tanszych ram. Zamiast niego bedzie Merida Big Mine Lite. Troche drozsza ale widzialem taka na zywo i jest o klase wyzej niz peak. Po zatym ma mocowanie tylniego kola 12/142 w zestawie oraz stery. Mysle ze te 300 zl jakos wygospodaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, no nie jest jakoś super wykonana ale za taką kasę naprawdę nie ma wstydu.

Chodzi Ci o tą ramę :http://velmar.pl/rama-merida-nine-team-p-1565.html

Nie wiem po co w takiej ramie oś 12 x 142, kola za to nie będą tanie ale grafikę i kształt ma ładne tylko nie jest to chyba topowy model o wadze nie ma wzmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikeatelier.pl/ramy-widelce/ramy-mtb-sztywne/rama-merida-big-nine-lite-team-2013

Chodziło mi o ta ramę. Ponoć ze sterami , obejma sztycy, i tylną osią wynosi 2,25 kg

Jak przyślą to sprawdzę. Koła do niej nie są takie drogie na piastach novatec 772 i 771 w cenie nie ma różnicy każdy model niezależnie od mocowania kosztuje tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak masz na stronie rysunek i odległości podaną od środka Podsiodlowka do środka starówki to tak powinno być.

Ja się oszukalem..

 

Ten rysunek faktycznie nie jest zbyt czytelny ale jak go dobrze przeanalizujesz to widać że TT jest mierzone znacznie niżej niż TTh.  TT faktycznie jest od środka sterówki do środka podsiodłówki. TTh natomiast jest mierzone od górnej krawędzi główki a drugi punkt wystaje ponad rurę posiodłówą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego ty chcesz dowieść?

Przecież widzisz sam, że TT jest łapany o środka a TT-h jest dokładnie tak samo, od środka do środka z tym, że zakładamy iż jest on w poziomie i nie ma tu nic do rzeczy KRAWĘDŹ GŁÓWKI!

Jedyna opcja na 615 to pomiar od środka główki przy krawędzi do środka sztycy ale na wysokości ok 20 cm w górę od zacisku w założeniu, że jest to poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyna opcja na 615 to pomiar od środka główki przy krawędzi do środka sztycy ale na wysokości ok 20 cm w górę od zacisku w założeniu, że jest to poziom.

 

no BRAWO właśnie odkryłeś co to jest długość horyzontalna!!!  (TTh)

 

A dowieść chciałem tego że dane w geometrii podane przez producenta są prawidłowe tylko że Ty je błędnie interpretowałeś myśląc że TTh to to samo co TT

 

krawędź głowki ma tu wielkie znaczenie ponieważ jest wyżej od miejsca w którym górna rura łączy się z główką. Im wyżej mierzymy tym odległość horyzontalna będzie większa ponieważ rura podsiodłowa jest coraz dalej

 

jeszcze daleka droga przed Tobą jeśli chodzi o tematykę rowerową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej ramie meridy. Jak na 29er uważam że plusem będą obie osie sztywne przód QR15 tył 12/142.

 

Na pewno jest lepsza od peaka, a sztywna oś z tyłu to zaleta ale moim zdaniem dużo nie daje ponieważ tylne widełki wystarczająco usztywniają koło głównie ułatwia montaż i demontaż tylnego koła  . Przednia sztywna ośka jest o wiele ważniejsza ale to już kwestia amora a nie ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałem że chodzi o GÓRNĄ krawędź główki więc czytaj uważniej. Doskonale wiem że tego nie rozumiałeś tylko teraz wstydzisz się do tego przyznać i odwracasz kota ogonem...

 

jak się ma to

 

 

Dodam tylko od siebie, że ta ich rozmiarówka jest jakaś z d... Na stronie jest napisane, że M to 19 cali a górna rura ma 615 mm ale mierzone od środka sztycy do środka starówki jest 590 ataki pomiar sugeruje rysunek!

 

do tego

 

 

Wiesz, ja to doskonale rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest lepsza od peaka, a sztywna oś z tyłu to zaleta ale moim zdaniem dużo nie daje ponieważ tylne widełki wystarczająco usztywniają koło głównie ułatwia montaż i demontaż tylnego koła  . Przednia sztywna ośka jest o wiele ważniejsza ale to już kwestia amora a nie ramy

 

Co do sztywności hmm zobaczymy jak się manitou marvel sprawdzi. Sam Peak jest ok ale jakoś się do niego po dotknięciu nie przekonałem na 100 %, ale to moja prywatna opinia. Meridę  w tej wersji miałem już okazję objeździć było spoko, wygodna dobra rama dla mnie, brałem ją pod uwagę ale chęć spróbowania czegoś nowego typu Peak wzięła górę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...