Skocz do zawartości

[Wyprawa] Green Velo - wakacje 2016 - rekreacyjnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam kompana na wycieczkę!

Kasia, 23 lata, Rzeszów.

 

Trasa: Green Velo - z okolic Rzeszowa na Mazury - czyli około 700-800 km. 

 

Kogo szukam? Raczej lepiej czułabym się z męskim towarzyszem, mam już za sobą wyprawy autostopowe i w takiej konfiguracji czuję się najbezpieczniej. No i jakoś mniej więcej w moim wieku, żeby było swobodnie - 20-30 lat będzie okej. 

 

Terminy - jestem studentką i mam wolne całe wakacje, najbardziej interesuje mnie sierpień, na całą wyprawę dałabym sobie ok. 2 tygodnie (dojazd i może jakoś 2 dni na Mazurach), co do dokładnego terminu mogę się dogadać.

 

Noclegi - przede wszystkim namiot, na dziko lub może u kogoś na ogrodzie, ludzie na wschodzie są gościnni i czytałam, że raczej nie ma z tym problemu. Czasem może też być jakaś niedroga kwatera, nie ma problemu.

 

Nie jestem zaprawioną w boju rowerzystką, więc średnie tempo ustalam mniej więcej około 70-80 km dziennie, choć wiem, że pewnie dla wielu z Was to zbyt mrówkowe dystanse. Ale może znajdzie się tutaj jakiś kolarz nie-rajdowiec, który może pojechać bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo:) Nie jestem jakąś zapaloną ,,zwiedzarką", nie mam ogromnej potrzeby zwiedzania, zwłaszcza miast, ale na pewno na trasie znajdą się fajne miejsca, na które trzeba choć na chwilkę zerknąć. Chciałabym mniej więcej trzymać się szlaku, unikać jednak czasem głównych dróg i wybierać trochę mniej uczęszczane, ponieważ słyszałam, że niektóre odcinki Green Velo idą niemalże jak przez autostrady:P Oczywiście wszystko do ustalenia.

 

Powrót pociągiem/busem - to też oczywiście zależy skąd byłby mój kompan, wiadomo najfajniej gdyby tak jak ja jechał z Podkarpacia, ale ze wszystkim można się dogadać.

 


W razie jakichś pytań pisać w tym temacie, ogólnie bardzo zapraszam:D

 


 

Edytowane przez kasia23rzeszow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie planujesz w przyszłym roku i z drugiej strony bo byś już miała kompana. W tym roku mam już plany a dokładnie Bornholm na który ruszam za niespełna 3 tygodnie. 

 

 

Nie mam jeszcze bladego pojęcia co będę robić w przyszłym roku, aż tak dalekosiężnych planów nie robię:) Ale raczej mam nadzieję, że tą trasę zaliczę na tych wakacjach...

 

Co do strony można się zawsze dogadać, można przecież zacząć z Mazur i po prostu rowerem dojechać na podkarpacie. Ale skoro mówisz, że masz już plan, no to nie ma tematu:) Powodzonka na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu. Bardzo chetnie sie wybiore na taka wyprawe. Wschodnoe rejony przejechalem juz wczesniej jakies 6 lat temu. Naprawde piekne rejony. Trase wtedy wytyczylem sam bo o GreenVelo nie bylo jeszcze w planach. Z noclegami nie ma problemu ceny od 25 do 35 zl w kwaterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu. Bardzo chetnie sie wybiore na taka wyprawe. Wschodnoe rejony przejechalem juz wczesniej jakies 6 lat temu. Naprawde piekne rejony. Trase wtedy wytyczylem sam bo o GreenVelo nie bylo jeszcze w planach. Z noclegami nie ma problemu ceny od 25 do 35 zl w kwaterach.

 

 

Dzięki za wiadomość!

Jak u Ciebie z terminami? Masz w ogóle jakieś swoje propozycje dot. tej wyprawy?

Jeżeli chodzi o noclegi, to można czasem w kwaterach, ale ja jednak bym obstawiała częściej namiot:) Jest to dla mnie trochę bardziej chyba swobodne jeżeli chodzi o samą organizacje takiego miejsca na nocleg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość!

Jak u Ciebie z terminami? Masz w ogóle jakieś swoje propozycje dot. tej wyprawy?

Jeżeli chodzi o noclegi, to można czasem w kwaterach, ale ja jednak bym obstawiała częściej namiot:) Jest to dla mnie trochę bardziej chyba swobodne jeżeli chodzi o samą organizacje takiego miejsca na nocleg.

Zazwyczaj nie mam problemów z urlopem po 10 każdego miesiąca.

 

Tak jak pisałem wcześniej przejechałem ten teren, oczywiście innymi ścieżkami i nie mieliśmy, żadnych problemów z noclegiem, ale może faktycznie mod namiotem jest lepiej, bo bliżej przyrody ;)

 

Osobiście zapraszam wcześniej na Trasę Mozarta.

Poniżej moja oferta.

Dzięki za wiadomość!

Jak u Ciebie z terminami? Masz w ogóle jakieś swoje propozycje dot. tej wyprawy?

Jeżeli chodzi o noclegi, to można czasem w kwaterach, ale ja jednak bym obstawiała częściej namiot:) Jest to dla mnie trochę bardziej chyba swobodne jeżeli chodzi o samą organizacje takiego miejsca na nocleg.

Zapomniałem dodać.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/199235-wyprawa-austria-salzburg-trasa-mozarta-czerwiec-lipiec/

Dzięki za wiadomość!

Jak u Ciebie z terminami? Masz w ogóle jakieś swoje propozycje dot. tej wyprawy?

Jeżeli chodzi o noclegi, to można czasem w kwaterach, ale ja jednak bym obstawiała częściej namiot:) Jest to dla mnie trochę bardziej chyba swobodne jeżeli chodzi o samą organizacje takiego miejsca na nocleg.

Zapomniałem dodać.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/199235-wyprawa-austria-salzburg-trasa-mozarta-czerwiec-lipiec/

Dzięki za wiadomość!

Jak u Ciebie z terminami? Masz w ogóle jakieś swoje propozycje dot. tej wyprawy?

Jeżeli chodzi o noclegi, to można czasem w kwaterach, ale ja jednak bym obstawiała częściej namiot:) Jest to dla mnie trochę bardziej chyba swobodne jeżeli chodzi o samą organizacje takiego miejsca na nocleg.

Zapomniałem dodać.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/199235-wyprawa-austria-salzburg-trasa-mozarta-czerwiec-lipiec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jadę z żoną ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia.

startujemy z Gdańska 22 lub 23 lipca. Jedziemy przez Elbląg i dalej GV. Cel dojechać jak najdalej ale do miejscowości z której wrócimy pociągiem do Gdańska. Celujemy w Lublin, ale jak będzie Białystok to też ok, a może uda się jeszcze dalej.

przygotowani na namioty i noclegi na dziko ale i kwatery bierzemy pod uwagę.

dzienne przebiegi 60-80 ale trzeba być gotowym na ok 100 żeby się nie okazało jak w zeszłym roku że ktoś wymięka po 50-ciu.

Na razie jest 3 moze 4 osoby chetne.

Roznica wieku jest malo ważna w zeszłym roku rozbieżność byla prawie 100% i problemow nie było

zientas

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, planuję wybrać się również na wschodnią ścianę. Wyjeżdżam w trasę 30 lipca i planuję pobyt do 15.08. Raczej chciałabym omijać drogi green velo i jechać bliżej wchodnich granic. Czy zamierzacie jechać wyłącznie trasą greenvelo, czy dowolnie? chętnie dołączyłabym do grupy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Gosia.

nie będziemy się trzymać tylko i wyłącznie green velo, ale będziemy sie na nim opierać.

Około 70-80% będzie po szlaku, ale jest kilka miejsc w których będziemy jechać bliżej granicy.

terminy niestety nam się nie pokrywają chyba że wyjedziesz tydzień wcześniej my już terminu nie przełożymy.

W razie chęci ustalenia szczegółów zapraszam na PW.

Jak na razie na pierwszy tydzień trasy jedziemy w grupie 4 os, zobaczymy co będzie bliżej wyjazdu.

zientas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

22 lipca w piątek spotykamy się w Gdańsku ok godz 16-tej. I albo startujemy od razu, albo w sobotę z rana. Zależy jak sprawnie przebiegnie mobilizacja osób z Bydgoszczy i Łomży.

Po tygodniu w sobotę jesteśmy w Białymstoku, część osób kończy a część jedzie dalej więc można się przyłączyć także po drodze.

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do Autorki Kasi: czy uzbierałaś już ekipę? Od roku zastanawiam się nad zrobieniem tej trasy i choć teraz mam w planach coś ambitniejszego (za granicą) to nie wiem czy to wypali i sierpniowa wyprawa po wschodzie by mi pasowała :-)

 

Macie coś ustalone? zientas, Ty chyba robisz alternatywny przejazd - nie dogadaliście się z Kasią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko rozbieżne terminy i zupełnie inne kierunki,

Kasia jedzie z południa na północ ja z północy na południe.

Jest szansa że gdzieś się miniemy, choć nie koniecznie spotkamy, większość co jedzie na GV chce go wykorzystać ale nie koniecznie nim jechać tym bardziej że on odbija od granicy czasem dość sporo.

My z Kasią po prostu się uzupełniamy. Kasia zbiera tych co na koniec chcą się wykąpać w morzu a ja tych co mają dość morza.  :laugh:

pozdrawiam Kasie i wszystkich którzy wybierają się na GV.

zientas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja planuje wyjazd 15-29 sierpnia z Leżajska do Elbląga, nie mam parcia aby jechać głównie trasą GreenVelo, ja preferuje jazdę 100km dziennie bo uważam że spokojnie można wykręcić przez cały dzień. Noclegi w namiocie, ewentualnie raz na jakiś czas kwatera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja przejechałem z Gdańska do Hajnówki i powiem że im dalej tym lepiej,

za Suwałkami tylko jeden odcinek szutru z tarką spotkaliśmy, reszta to całkiem niezłe drogi, ja jechałem trekingiem i na odcinku do trójstyku złapałem 5 gum a potem już zero.

Szuter o którym kolega ŚwieŻak pisze nie był najgorszy, najgorszy to tłuczeń z ostrymi krawędziami przed Braniewem od strony Elbląga.

zientas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem green velo z Elblaga do Suwalk, trasa fajna oznaczenie tez dobre ale nawierzchnia, ktora poprowadzono szlak na  rower trekkingowy  o waskich kolach  ciezka  , sam szutr,lub drogi polne

 

tak jak pan prezes zientas napisał ;), odcinek Elbląg - Suwałki to najtrudniejszy odcinek na trasie do Białegostoku (ja tylko tam dojechałam). Mnie jednak bardziej zmęczyły piaski i "tarka", choć ten tłuczeń też przyjemny nie był, ale ja go łyknęłam rowerem MTB o szerokości opon 1,95-2,1, dlatego miałam mniej problemów niż pozostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...