Skocz do zawartości

[tłumik śruba] śruba tłumika manitou axel


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przy rozkręcaniu amora manitou axel ukręciłem aluminiowy gwint śruby mocującej tłumik kompresji (jak na zdj) czy mógłby ktoś mi pomóc w tym jak to skleić lub gdzie znaleźć taką śrubę? Gwint ma około 12 mm.

pozdrawiam

post-197519-0-83454200-1464954149_thumb.jpg

post-197519-0-88133000-1464954151_thumb.jpg

post-197519-0-19570700-1464954154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, A czy może być to powodem braku blokady skoku? Zakładałem nowa blokadę i rownież nie dziala, poziom oleju jest ok. Blokada wkladana jest od gory a tlumik od dolu i nie sa one w zaden sposob polaczone poza tym ze plywaja w jednym oleju. Wydaje mi się dziwne aby to mialo wplyw na blokadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem tylko że swego czasu szukałem tłumika fo RST First (rocznik gdzieś 2005 - 2008)

Wtedy wygooglowałem ze tłumiki z Firsta z tamtych lat są zamienne z tłumikami Manitou :).

Tłumik kupiłem w Velo. 

Jak dobrze pomęczysz ekipę z któregoś sklepu pod ich patronatem czyli DSR to może wymęczysz od nich info z wymiarami :)

 

Blokada skoku nie musi mieć połączenia z dołem istotne jest aby zaworek zamykający blokadę i uszczelka górnej części trzymała szczelność ( dół oczywiście też musi być szczelny). 

Zasada działania blokady jest banalna.

Tłok tłumika idąc do góry podnosi poziom oleju o objętość popychacza.

Z racji tego że olej jest nieściśliwy to zamkniecie drogi oleju przez zaworek w górnej części blokuje drogę tłoka tłumika w górę.

Słowem nie działa >> brak szczelności w mechanizmie blokady skoku lub brak lub zbyt mała ilość oleju

 

Kolor oleju ... zlej olej do słoika i odstaw na jakiś czas jak ci się wytrąci osad to szukaj miejsca gdzie części się wzajemnie piłują. 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...